Innowacja ma na celu wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia poprzez kontakt z matematyką w czasie zabawy, rozwiązywania łamigłówek,  zadań logicznych, ciekawych zadań z treścią  i  problemów matematycznych

Program innowacyjny „Eksperymenty i liczby" jest skierowany do uczniów klas IV do VIII i wspomaga realizowany w szkole program „Matematyka wokół nas”. Zajęcia realizowane w szkole rozwijają pasje uczniów. Celem zajęć jest opanowanie przez uczniów wiadomości, które pozwolą im odnosić sukcesy nie tylko w matematyce, ale również w przedmiotach przyrodniczych i języku angielskim. Program ten przygotowuje ucznia do:

Logicznego myślenia i poprawnego wnioskowania.

Stawiania sobie coraz wyższych wymagań i samodzielnego rozwiązywania problemów.

Samodzielnie podejmowanych decyzji i uzasadnienia swojego stanowiska przy wyborze metody rozwiązania problemów.

Stosowania nabytych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu problemów z innych dziedzin życia.

Dostrzeganie i tworzenie modeli matematycznych w różnych obszarach rzeczywistych.

Zdobywania wiedzy w sposób kreatywny poprzez przeprowadzanie obserwacji i doświadczeń, realizację projektów.

Współpracy zespołowej i praktycznego zdobywania wiedzy.

Istotą  jest, aby już od samego początku dziecko skutecznie opanowywało podstawowe umiejętności, które będą miały wpływ na jego dalsze osiągnięcia, aby „zachwyciło” się nauką i chętnie zgłębiało jej tajniki.

Jakie możliwości daje Ci uczestnictwo w zajęciach „Eksperymenty i liczby” ?

,

Uczniowie w ramach zajęć przygotowali kartki świąteczne i składają życzenia matematyczne.

W pracowni językowej bawiimy się językiem angielskim. Ćwiczymy, utrwalamy, powtarzamy i poznajemy nowe słówka :) English is fun :)