Main Menu

Tags

 • Dzień bez plecaka

  Dzień bez plecaka (z ang. „No backpack day”) to akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. 21 kwietnia kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie naszej Czternastki.
  Bez wątpienia udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic, gdy spakowali zeszyty i podręczniki w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, wiadra, futerały na instrumenty, a nawet transportery dla zwierząt czy pufy. Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.

 • Hospicjum to też życie

  Tuż przed świętami przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Płockie Hospicjum im. Urszuli Ledóchowskiej, aby przekazać wielkanocne dary. Mieliśmy okazję poznać jak funkcjonuje hospicjum, porozmawiać z jego pracownikami. Ku naszemu zaskoczeniu i radości zobaczyliśmy także salę kreatywności, w której pacjenci hospicjum wyczarowywali z różnych materiałów piękne pisanki. Działania kreatywne to rodzaj terapii, która pozwala zapomnieć chociaż  przez chwilkę o chorobie, bólu, cierpieniu...

 • Hospicjum to życie

  Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom za udział w zbiórce  artykułów papierniczych,  materiałów kreatywnych  dla podopiecznych Płockiego Hospicjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej. Akcja przerosła nasze oczekiwania. Wszystkie dary trafiły już do Hospicjum, do Pracowni Kreatywności.
  Każdy gest drugiego człowieka, jego dobro i zaangażowanie dodaje nam sił na kolejne dni, akcje charytatywne; wiary w dobroć drzemiącą w każdym z nas. Pamiętajcie, dobro wraca! Serdecznie dziękujemy.

 • Każdy ma prawo do godności - osoba bezdomna także. Pomóż!


  Zbliża się zima, szczególnie ciężki czas dla osób, które nie posiadają domu. Caritas Diecezji Płockiej niesie pomoc osobom bezdomnym. Także my, uczniowie naszej szkoły, możemy włączyć się w te działania, biorąc udział w akcji zbierania środków czystości oraz artykułów higienicznych.
  Potrzebne są mydła, szampony,  szczoteczki, pasta do zębów, środki higieniczne. Koordynatorem akcji jest P. Ewa Bembenista.
  Jeśli nie my? To kto?

 • Misja: ŚWIĘTA - kartka świąteczna dla Seniora


  Szkolne Koło Wolontariatu pragnie zaprosić: Uczniów, Nauczycieli, Rodziców do wzięcia udziału w akcji:
  Misja: ŚWIĘTA - kartka świąteczna dla Seniora
  W okresie przedświątecznym chcemy wywołać uśmiech na twarzach podopiecznych wybranego Domu Pomocy Społecznej w Płocku i okolicach, pragniemy wyrazić w ten sposób naszą solidarność i więź z osobami Starszymi, Seniorami.

 • Moc pomagania

  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w październiku akcję charytatywną na rzecz płockiego schroniska dla zwierząt. Koty ze schroniska potrzebowały pomocy. Do współpracy zaproszono całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców. Uczniowie ze wszystkich klas naszej szkoły odpowiedzieli na apel. Udało się zebrać dużo karmy, koców, podkładów, karmidła, zabawki, legowisko.
  Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 • Moc pomagania - Wielkanocna zbiórka

  Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom za udział w wielkanocnej zbiórce maskotek oraz artykułów higienicznych dla dzieci, podopiecznych Płockiego Hospicjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej. Akcja przerosła nasze oczekiwania. Wszystkie dary trafiły już do Hospicjum.
  Każdy gest drugiego człowieka, jego dobro i zaangażowanie dodaje nam sił na kolejne dni, akcje charytatywne; wiary w dobroć drzemiącą w każdym z nas.
  Pamiętajcie, dobro wraca!
  Serdecznie dziękujemy.

 • Niech żyje bal!

  Poniedziałki często nie są lubiane, ale jak tu nie lubić poniedziałku, w którym organizowany jest bal karnawałowy? Nie da się!

  Uczniowie klas I-IV bawili się przy dźwiękach muzyki, a DJ-ami i wodzirejami byli koledzy i koleżanki z klas starszych - dziękujemy za profesjonalizm i grupowe tańce. Dużą popularnością cieszyła się "otwarta fotobudka", gdzie ochotnicy pozowali do zdjęć pamiątkowych z ciekawymi hasłami. Karnawałowe pląsy połączone zostały ze zbliżającymi się Walentynkami, więc uczestnicy imprezy mogli również przygotować z pomocą SU piękne kartki walentynkowe, które zostaną rozdane 9 i 10 lutego w ramach szkolnej poczty walentynkowej.

 • Pola nadziei

  Od 1998 roku, każdej wiosny odbywają się w całej Polsce Pola Nadziei. Żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum. Szczególne znaczenie ma  uwrażliwienie najmłodszych członków społeczeństwa na potrzeby osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

  W dniach 27-28 maja na płockich ulicach można było spotkać wolontariuszy SP14, którzy ofiarnie zbierali datki na rzecz Płockiego Hospicjum im. Urszuli Ledóchowskiej. Akcja prowadzona jest także na terenie naszej szkoły, cieszy się zainteresowaniem uczniów , którzy okazują wielkie serca w niesieniu pomocy.
  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 • Pomóżmy zwierzakom

  Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Uczniowie, Rodzice!
  W imieniu własnym i Szkolnego Koła Wolontariatu
  Zwracam się do wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny.

  SCHRONISKO ZWIERZĄT W PŁOCKU POTRZEBUJE POMOCY

 • Święta pachnące dobrem


  Prosty gest dobroci może zmienić czyjeś życie na lepsze. Wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, dlatego włączyli się w akcję zbierania środków czystości na rzecz osób bezdomnych z naszego miasta. Akcja została zorganizowana przez Caritas Diecezji Płockiej, pod hasłem "Ubogich zawsze macie u siebie".
  Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom zaangażowanym w zbiórkę, Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania.

 • Szkolne walentynki 2023


  W myśl słów Aleksandra Dumasa: ,,Prawdziwa miłość czyni zawsze lepszym (…)”
  10 lutego w naszej szkole obchodziliśmy, przyśpieszone ze względu na zbliżające się ferie - walentynki.
  W tym wyjątkowym dniu przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wcieliły się w role  walentynkowych listonoszy i rozdawały poszczególnym kasom kartki walentynkowe, które już od tygodnia chętni uczniowie wrzucali do skrzynki walentynkowej. Całość wydarzenia przebiegała w atmosferze dziecięcej radości, ciekawości i zaskoczenia.

 • Wielkanocna akcja charytatywna


  Szkolne Koło Wolontariatu organizuje wielkanocną zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci podopiecznych Płockiego Hospicjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej
  Prosimy o pieluszki - rozmiary dziecięce, chusteczki, mydełka, szampony, oliwki. Czas zbiórki do końca marca 2023 roku.
  Koordynatorem akcji jest p. Ewa Bembenista. Przyniesione dary składamy w sali nr 10.

  Pamiętajcie, dobro wraca!

 • Wiosenny Tydzień Mody

  Powspominajmy, jak przywitaliśmy wiosnę w tym roku w naszej szkole!

  Było przede wszystkim niezwykle kolorowo i zabawnie. Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom za aktywny udział w Wiosennym Tygodniu Mody.

  W poniedziałek, całą szkołę opanowały neonowe kolory; niemal każdy miał odblaski i był tego dnia wyjątkowo widoczny.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  W czwartek 22 września 2022r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny.

 • Włączamy się do akcji

  Kochani, przypominamy o akcji Szkolnego Koła Wolontariatu "Misja: ŚWIĘTA - kartka świąteczna dla Seniora". Dziś do akcji włączyła się klasa IIIA - dzieci wykonały piękne kartki wielkanocne z życzeniami zdrowia, radości i nadziei, które trafią do podopiecznych wybranego Domu Pomocy Społecznej w Płocku i okolicach.
  Zachęcamy do działania!
 • Zachęcamy do zbiórki świec

  Nasza szkoła dołącza się do zbiórki świec z inicjatywy prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego w ramach pomocy potrzebującym na Ukrainie. O potrzebie posiadania świec wielokrotnie mówili mieszkańcy Żytomierza – partnerskiego miasta Płocka.
  Pomysł Prezydenta poparł biskup płocki Szymon Stułkowski. Po przetopieniu świece pojadą właśnie do Żytomierza. W ogarniętym wojną kraju, w którym często brakuje prądu, jest to towar deficytowy, pozwalający przetrwać.
  Bardzo prosimy całą społeczność szkolną o przynoszenie świec nowych lub używanych do dnia 21 marca b.r.
  Dziękujemy!

 • Zapraszamy do modowej zabawy

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top