Main Menu

• Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

• Ozobotowe mnożenie

Połączenie programowania z ozobotami i tabliczki mnożenia okazało się możliwe i ekscytujące. Uczniowie z klasy IIA kolejny raz pracowali z ozobotami - małymi robotami, które zagościły w naszej szkole w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Tym razem, dzieci poznały i zastosowały komendę "pauza" - każda grupa zaplanowała trasę ozobota tak, aby zatrzymał się na 3 sekundy przy działaniach, których wynik wynosi więcej, niż 15.

• Uwaga! Ozoboty przyspieszają!

Kolejna lekcja programowania z ozobotami za uczniami klasy IIA . Tym razem, dzieci wykorzystały kody kolorystyczne, które zmieniają prędkość ruchu robota. Komendy "bardzo wolno, wolno, normalnie, szybko i bardzo szybko" sprawiły, że programowanie trasy było dynamiczne, więc i ciekawe. Pojawiła się również dodatkowa trudność i nowa umiejętność - własnoręczne tworzenie trasy czarnej, po której ozobot przemierza świat.

• Klocki - zabawa i nauka

Nauka przez zabawę? Oczywiście - w każdej klasie, w każdym wieku, w Czternastce to już norma! Uczniowie naszej szkoły uczą się programowania z klocami LegoEducation, które otrzymaliśmy w ramach rządowego programu Laboratorium Przyszłości. Nauka w takiej formie sprzyja rozwojowi kompetencji kluczowych.
    Zajęcia zachęcają uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijają ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierają rozwój społeczno-emocjonalny. Uczniowie współpracują ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowują je metodą prób i błędów.

• Ozobot - mały, a cieszy!

Szaleństwo ozobotowe opętało naszych drugoklasistów - co prawda, do dyspozycji w pierwszym dniu użytkowania był tylko (albo aż!) jeden ozobot, ale i tak dostarczył wielu pozytywnych emocji i sprzyjał rozwojowi kompetencji kluczowych.
    Chwalimy się, ponieważ te niesamowite roboty zawitały do naszej Czternastki w ramach rządowego programu Laboratorium Przyszłości i z pewnością często będą nam w lekcjach towarzyszyć.
    Dzieci z klasy IIA rozpoczęły przygodę z programowaniem ozobota na kole języka angielskiego.