Main Menu

Tags

 • BohaterON

  .

  .

 • Szachowe wyzwanie

    Źródło zdjęcia: LINK

  30 listopada dwójka młodych szachistów z klasy IIIa reprezentowala naszą szkołę w VI Turnieju Szachowym rozgrywanym w MSCDN w Płocku w ramach programu "Szachy w mazowieckiej szkole". Zofia Raszka i Paweł Bałdyga walczyli nie tylko z szachowymi przeciwnikami, ale też  turniejowymi emocjami. Na medale jeszcze przyjdzie czas, a póki co, nasi miłośnicy królewskiej gry wzbogacili się o nowe doświadczenia i umiejętności.

  W nagrodę za udział w turnieju, nasza szkoła otrzymała zestaw 10 zegarów szachowych, które już są wykorzystywane podczas zajęć koła szachowego. Dziękujemy organizatorom i sponsorom za tę wspaniałą szachową niespodziankę!

 • Konkurs Paweł i Gaweł  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Paweł i Gaweł" organizowanym przez Bibliotekę dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. We wtorek 20 grudnia odbyło się uroczyste wręczenia nagród oraz wyróżnień, na które zostało zaproszonych czworo uczniów z klas I-III:
  - Lisa Kotheleva (klasa IIIa) - I miejsce,
  - Marcelina Linowska (klasa Ib) - Wyróżnienie,
  - Maryna Pawlak (klasa IIIa) - Wyróżnienie,
  - Wojciech Kolczyński (klasa IIIb) - Wyróżnienie.
  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Wzięliśmy udział w konkursie "Barwy jesieni w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym"

  Jesień to wielobarwne korony drzew, spadające liście i owoce z drzew, krótsze dni, a coraz dłuższe wieczory. Jesień potrafi być piękna i urzec nas swoją urodą. Dostrzegli to nasi uczniowie i postanowili uwiecznić. Wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym” oraz fotograficznym „Barwy jesieni w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym”. Gratulujemy wszystkim uczniom kreatywności i artystycznej wrażliwości. Dla nagrodzonych i wyróżnionych szczególne brawa. Podziękowania dla Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 • Gratulujemy

  Gratulujemy naszym uczniom najmłodszych klas, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w II Miejskim Konkursie Fotograficznym "Mój przyjaciel zwierzak" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku [wyniki].

  W kategorii wiekowej 7-12 lat wyróżnienia otrzymali:

  Nadia Karolak z klasy Ia

  Marcel Strzelecki z klasy Ib

  W kategorii wiekowej 7-12 lat nagrody otrzymali:

  Dominik Jaroszewski z klasy Ib

  Mikołaj Mieszkowski z klasy Ib

  Ponadto jury postanowiło zakwalifikować do wystawy prace następujących autorów:

  Michała Dorobka z klasy Ia

  Szymona Bylińskiego z klasy Ib

  Cieszymy się Waszym talentem artystycznym i życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim chęci obcowania ze sztuką.

 • Gratulujemy!

  17 października 2023r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz sumienną pracę. Wśród nagrodzonych były Pani Katarzyna Berner i Pani Katarzyna Rogala ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku. Serdecznie gratulujemy!

 • Ranking wyników

  Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2023 - PŁOCK

  Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 IM. PROF WŁADYSŁAWA SZAFERA

  Kochani Uczniowie - gratulujemy uzyskanych wyników, które są wyższe od wyników uzyskanych zarówno w powiecie, województwie, jak i w Polsce. Brawo! 

  Trzymamy kciuki, abyście dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

 • Nakręciliśmy się!

  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła III miejsce w międzypowiatowym konkursie ekologicznym "Mazowsze Czysta Kraina". Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w zbiórkę plastikowych nakrętek. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, wręczyliśmy najbardziej aktywnym uczniom nagrody rzeczowe. Pozostali szkolni ekolodzy otrzymali na pamiątkę ekologiczne książeczki oraz dyplomy i/lub uwagi pozytywne za działalność proekologiczną.

  Wśród wielu aktywnych uczniów, należy wyróżnić:

  Julię Tomczak z Vb - zebrała 61,65kg

  Oliwię Lewicką z VIa - zebrała 58,05kg

  Leona Jachimskiego z IIb - zebrał 48,15kg

  Hannę Szkolmowską z IIIa - zebrała 24kg

  Juliusza Jankowskiego z IIb - zebrał 22,79kg

 • Konkurs kaligraficzny


  We wtorek tj. 20 czerwca w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs "Mistrz Kaligrafii", który został  przeprowadzony wśród uczniów klas pierwszych. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego  oraz  pobudzanie aktywności twórczej. Do udziału w konkursie zgłosiło się 18 osób z klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy - za I, II, III miejsce oraz nagrody rzeczowe . Wśród nagrodzonych znaleźli się: Alicja Wysocka z klasy 1b, która zajęła pierwsze miejsce. Pola Hejcelman z klasy 1b zdobyła drugie miejsce. Natomiast trzecie miejsce w konkursie zdobyła Zuzanna Rogala z klasy 1a. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy- podziękowania oraz drobne upominki. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 • Gratulujemy!

  Sukces matematyczny naszego ucznia kl 4a Mikołaja Branieckiego, który został finalistą XIX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych w kategorii CM.

  Gratulujemy Mikołajowi i życzymy dalszych sukcesów!

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Przyjaciele Przyrody"

  15 czerwca nastąpiło podsumowanie Szkolnego konkursu wiedzy ekologiczno-przyrodniczej dla klas 1-2 "Przyjaciele Przyrody". Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, więc ogłoszono kilka miejsc ex aequo w klasach drugich. Zdobywcy I, II i III miejsc otrzymali z rąk organizatorów konkursu nagrody rzeczowe ufundowane przez szkolną Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Pozostałym miłośnikom przyrody wręczono dyplomy uznania.

 • Rowerowy Maj - wyniki

  13 czerwca 2023 r. w Urzędzie Miasta Płocka i na Starym Rynku odbyło się podsumowanie kampanii "Rowerowy Maj". Uczniowie właśnie w maju przesiedli się na rowery, hulajnogi, rolki i deskorolki, aby promować zdrowy tryb życia i ekologiczne środki transportu. Poprzez zabawę uczestnicy rywalizowali ze sobą na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym, szkolnym. W samym Płocku w akcji "Rowerowy Maj" 2023 r. wzięło udział 20 placówek, w tym 461 klas oraz 5705 aktywnych uczestników. System wyliczył 130 684 przejazdy.

 • Gratulacje!

  Uczennica klasy I a Patrycja Jabłońska zdobyła wyróżnienie w diecezjalnym konkursie plastycznym o tematyce rodzinnej, którego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku. Zadaniem Patrycji było wykonanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Patrycja wykazała się dużą znajomością rodzinnych powiązań oraz wspaniałym talentem plastycznym. Serdecznie gratulujemy! Czekamy na kolejne sukcesy.

 • "Przyjaciele przyrody" są wśród nas

  W środę 7 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej "Przyjaciele przyrody" dla klas I-II. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami zamkniętymi jednokrotnego wyboru na temat ogólnych założeń i definicji ekologii, znajomości fauny i flory oraz zasad i sposobów ochrony środowiska. Wszyscy spisali się znakomicie - gratulujemy zaangażowania i wiedzy! Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.

 • Ogłoszenie wyników II Ogólnopolskiego Eko Konkursu – Eko Wynalazca

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że II Ogólnopolski Eko Konkurs – Eko Wynalazca objęty patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego, do którego przystąpiło ponad 200 uczniów z całej Polski, został rozstrzygnięty.

 • Gratulujemy sukcesów w konkursie języka polskiego

  Gratulujemy, jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów!

  .

 • I miejsce w konkursie języka polskiego

 • Sukces w V edycji konkursu języka angielskiego "Let's read"

  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu w V edycji konkursu języka angielskiego "Let's read", który odbył się 19 kwietnia 2023r. Naszą szkołę reprezentowała drużyna czwartoklasistów w składzie:

  Bartosz Marciniak przygotowywany przez p. Dominikę Smolarek-Felczak   

  Lena Lubiejewskaprzygotowywana przez p. Annę Linowską

  Lilianna Sitnikprzygotowywana przez p. Magdalenę Woszczynę

  Nasza drużyna okazała się najlepsza w trzech zadaniach: autoprezentacji oraz słuchaniu i czytaniu ze zrozumieniem. Życzymy dalszych sukcesów!

 • Sukces matematyczny naszego ucznia

  Paweł Gugazostał finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów  2022/2023  oraz

  laureatem  konkursu matematycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2022/2023.

  Gratulujemy Pawłowi i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

 • Nasze osiągnięcia w IV edycji konkursu InstaLogik 2022/23

  W czwartek 30 marca odbyło  się oficjalne zakończenie IV edycji konkursu InstaLogik 2022/23. Miło nam poinformować, że  uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie najlepszych!

  W kategorii:

  • klasy 4 - Mikołaj Braniecki - Laureat III miejsca. Najlepszy wynik w mieście Płock.

  • klasy 5 - Tomasz Grochulski -  Laureat III miejsca. Najlepszy wynik w mieście Płock.

  • klasy 6 – Natalia Lewandowska - Finalista na szczeblu ogólnopolskim. Trzeci wynik w mieście Płock  oraz Oliwia Lewicka - Finalista na szczeblu ogólnopolskim.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top