Main Menu

Tags

 • Gratulujemy

  Uczeń klasy VA Tomek Grochulski zdobył wyróżnienie w powiatowym konkursie przyrodniczym pn. „Brudzeński Park Krajobrazowy w kolorach jesieni”, którego organizatorem był  Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Inspiracją do wykonania zdjęć konkursowych była  jesień, piękna i tajemnicza pora roku. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że prac konkursowych wpłynęło ponad 200!

  Tomek – czekamy na kolejne sukcesy.

  Wszystkie zdjęcia konkursowe można podziwiać na stronie:

  https://www.youtube.com/watch?v=OVqKv0fPUUA

 • Odkrywamy Płock

  Serdecznie gratulujemy Igorowi Tomaszewskiemu, uczniowi klasy IIIA, który został w tym roku laureatem konkursu plastycznego "Odkryj z nami Płock" organizowanego przez PLOT.

 • Wykorzystaliśmy voucher na lodowisko za III miejsce w konkursie "Najpiękniejsza Tumska Choinka 2022"

  Dnia 9 stycznia 2023 roku klasa 4s miała przyjemność wybrać się wraz z wychowawcą na lodowisko na Starym Rynku przed ratuszem.  
  Wyjście to było możliwe dzięki zajęciu przez naszą szkołę III miejsca w konkursie „Najpiękniejsza Tumska Choinka 2022” organizowanego przez Fundację Revita. Uczniowie spędzili czas miło i aktywnie, i z radością szlifowali swoje umiejętności łyżwiarskie. Dla niektórych uczniów było to nowe doświadczenie, jednak dla wszystkich świetna zabawa!

 • Cieszymy się!

 • Rozstrzygnięcie Konkursu Matematycznego


  Z niewielkim opóźnieniem (czasami jednak siła wyższa krzyżuje plany) nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Szybkiego i Sprawnego Rachowania” dla klas II-III oraz wręczenie nagród Mistrzom Matematycznym. Zadania, przed którymi stanęli nasi uczniowie, nie należały do łatwych, wszyscy jednak świetnie sobie poradzili, pokazując tym samym, że matematyczne zawiłości nie są im straszne a Królowa Nauk może być fascynująca.
  Serdecznie gratulujemy ZWYCIĘZCOM:
  I miejsce – Anna Guga (klasa IIIA)
  II miejsce – Bartosz Krzemiński (klasa IIB)
  III miejsce: Maja Susik (klasa IIIB).

 • Szkolny Konkurs Matematyczny


  16 listopada uczniowie klas II i III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Sprawnego i Szybkiego Rachowania”. W pełnym skupieniu zmagali się z łamigłówkami, zagadkami, zadaniami matematycznymi, które (jak to na konkurs przystało) wymagały „matematycznego zawzięcia”, sprytu, sprawnego rachowania, logicznego myślenia.

 • Gratulujemy!

  Gratulujemy naszym uczniom udziału i sukcesów w konkursie fotograficznym.

 • Gratulujemy odznaczeń!


  Dnia 20 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli m.in.  Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki, Krzysztof Wiśniewski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz pracownicy oświaty.

  Podczas  obchodów wręczono odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi, Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę oraz odznaczenia resortowe – Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uhonorowano łącznie 108 osób.

 • Gratulujemy naszym nauczycielom


  10 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku, podczas której Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wręczył nagrody dla pracowników pedagogicznych z samorządowych placówek oświatowo-wychowawczych. Wśród wyróżnionych nauczycieli były pani Małgodrzata Komiszke i pani Alina Smolarek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

 • Wygraliśmy!

  Nie posiadamy się wprost z radości.

  To wszystko dla DLA NASZYCH DZIECI I DLA NASZEJ SZKOŁY

  Wierzyliśmy w naszą wygraną, zdobyliśmy 717 głosów,

  zajmując zaszczytne II miejsce na liście rankingowejPROJEKTÓW OSIEDLOWYCH.

  Dziękujemy wszystkim za każdy oddany na nasz projekt głos.

  Z niecierpliwością czekamy na jego realizację.

 • Gratulujemy!

  Urząd Miasta Płocka przyznał nowe stypendium "Płockie Talenty" najzdolniejszym uczniom płockich szkół - wśród grona zdolnej młodzieży jest również nasz uczeń klasy VIIIA Paweł Guga oraz pięciu absolwentów Czternastki.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym. Pawle, jesteśmy z Ciebie dumni!

 • Wytańczyć sukces

  Cieszą nas wszystkie osiągnięcia naszych Uczniów, te szkolne i te zewnętrzne. Gratulujemy zatem Lenie Różańskiej-Nowackiej z klasy IIA, która sukcesywnie rozwija swój talent taneczny - brawo!

 • Gratulacje

 • "Czternastka matematyką stoi"

  W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie brali czynny udział w konkursach i olimpiadach matematycznych. Osiągnęli  znaczące sukcesy. Jako ostatnie zakończyły się konkursy o szczeblu powiatowym "Małachowiak" organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im St.Małachowskiego oraz Konkurs "Continuum 2022" Organizowany przez Politechnikę Warszawską filia w Płocku oraz ZSCE im Ignacego Łukasiewicza w Płocku.
  Konkursy miały na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych oraz motywowanie uzdolnionych  uczniów,  młodych pasjonatów matematyki do zdobywania wiedzy.

  Osiągnięcia uczniów w konkursach matematycznych :

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny MKO :
          Bartosz Pakuła – laureat
          Paweł Guga -  Finalista

  • Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z matematyki dla klas 7 Paweł Guga II miejsce indywidualnie , drużynowo 5 miejsce

  • Konkurs „Continuum” org. przez Politechnikę Warszawską
          Laureat II miejsca – Bartosz Pakuła
          Laureat  III miejsca -  Paweł Guga
          Finalistami tego konkursu zostali: Jakub Krzębka , Bartłomiej Jarosz

  • Konkurs matematyczny „Małachowiak”   
          Laureat III miejsca Paweł Guga
          Finaliści konkursu: Kamil Dymowski, Sebastian Machulski

  • Igrzyska Trzeciego  konkurs org. przez  III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej  :
         II miejsce Paweł Guga

  • Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z matematyki dla klas 4
        Tomasz Grochulski  II miejsce indywidualnie , drużynowo II  miejsce

  • Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z matematyki dla klas 5  
         Lewandowska Natalia  II miejsce indywidualnie , drużynowo III  miejsce

  Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!

 • "Rowerowy Maj" - podsumowanie kampanii.

  14 czerwca 2022r. na Starym Rynku odbyło się podsumowanie kampanii "Rowerowy Maj". Uczniowie właśnie w maju przesiedli się na rowery, hulajnogi, rolki i deskorolki, aby promować zdrowy tryb życia i ekologiczne środki transportu.

 • Dzień Talentów i Sportu

  Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi i pracy, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepszy.
  /parafraza słów Paulo Coelho/

  Dzień Talentów i Sportu w naszej szkole to coroczna uroczystość, która cieszy się wśród uczniów niemałym zainteresowaniem. Dlatego kilkunastu młodych artystów zdecydowało się 8.06.2022  pokazać swoje nietuzinkowe umiejętności przed całą społecznością szkolną.

 • Gratulujemy

 • Jaś i Małgosia na tropie alkoholowych mitów.

  Przez kolejne tygodnie klasy 4a i 4b realizowalizowały program profilaktyczny, którego celem była wcześniejsza interwencja, aby dzieci poznały mity na temat używania alkoholu.

  W ramach wieczorku Jasia i Małgosi dzieci przedstawiły na plakatach w jaki sposób można spędzać wolny czas bez alkoholu oraz odegrały krótką scenkę teatralną, z której mogły dowiedzieć się, że picie alkoholu pogarsza umiejętności poznawcze i upośledza funkcjonowanie społeczne, a piwo wino i wódka zawierają ten sam alkohol etylowy. Spożywanie  alkoholu nie rozwiązuje problemów, alkohol nie może być też ekwiwalentem wody, czy remedium na problemy. 

 • Pomagamy

 • ,,Weź Swoje zdrowie w Swoje ręce''

  Uczniowie klas III - Miłosz Bieliński i Ania Chojnicka zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej ,,Weź Swoje zdrowie w Swoje ręce''. Serdecznie gratulujemy!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top