Main Menu

Tags

 • Projekt oGRAJmatmę

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji projektu “oGRAJmatmę - Laboratoria Przyszłości z Minecraft” realizowanym w roku szkolnym 2023/2024. Projekt trwał od 1 października 2023r. do 30 kwietnia 2024r. i miał na celu kształtować wśród uczniów umiejętności zastosowania Minecraft Education (ME)  do rozwiązywania łamigłówek matematycznych oraz wspierać uczniów w rozwoju umiejętności zastosowania Minecraft Education (ME) w rozwiązywaniu zadań.

 • Podsumowanie Gorączki Złota PCK

  Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku zakończył 23. edycję ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. Organizowany w ramach akcji konkurs zostanie rozstrzygnięty we wrześniu 2024r.

  Nasza szkoła przystąpiła do tej szlachetnej inicjatywy i w okresie od marca do połowy maja zbierała  „złote” monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Zebraliśmy łącznie ok 180zł, co dało po przeliczeniu prawie 18,5kg groszy.

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON  Uczniowie klas I-III po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON.
  Czterech uczniów nasze szkoły znalazło się w gronie LAUREATÓW konkursu:

  - miejsce III - PIOTR WYSOCKI, klasa Ib (w kategorii: matematyka dla klas I),
  - miesjce III - BARTOSZ KRZEMIŃSKI, klasa IIIb (w kategorii: matematyka dla klas III),
  - miejsce IX - NADIA KAROLAK, klasa Ia (w kategorii: matematyka dla klas I),
  - miesjce X - STANISŁAW KRAJEWSKI, klasa IIa (w kategorii: matematyka dla klas II).

  Serdecznie GRATULUJEMY LAUREATOM oraz wszystkim UCZESTNIKOM, gdyż wyniki mówią same za siebie - mamy bardzo Zdolnych Uczniów.

 • Po królewsku

  7 czerwca 2024r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „ZAMEK W DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI. ZEGAR HISTORII. FASCYNUJĄCE OPOWIEŚCI WIEŻY ZEGAROWEJ”.  Tegoroczna edycja konkursu miała charakter artystyczno-historyczny  i poświęcona była  słynnemu zamkowemu zegarowi  z  okazji 50. rocznicy odtworzenia zegara na wieży zamkowej i zakończenia jubileuszu odbudowy Zamku Królewskiego. Konkurs był  skierowany  do  uczniów klas szkół podstawowych z całej Polski i ze szkół polonijnych.

 • Trzymaj formę

 • Mam talent

  Dzień 13 czerwca na długo pozostanie w pamięci całej społeczności naszej szkoły. Był to bowiem szkolny „Dzień Talentów”, podczas którego uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i talentów, które niejednokrotnie szlifowane i doskonalone są od najmłodszych lat. Dzięki takim okazjom, wszyscy zgromadzeni mogli przekonać się, jak wielki potencjał drzemie w naszych uczniach.

 • Kto staje do walki już wygrywa

  Uczniowie klasy IIIA, aktywni członkowie szkolnego koła szachowego, Lila Nowatorska i Paweł Bałdyga wzięli udział w VII Turnieju Szachowym organizowanym przez MSCDN w Płocku w ramach projektu "Szachy w mazowieckiej szkole". Stoczyli po siedem bitew szachowych z innymi uczniami klas 1-3 z powiatu płockiego - niektóre wygrali, niektóre przegrali, ale pokonując własne emocje i stawiając czoła wyzwaniu są niewątpliwie zwycięzcami. Od podium dzieliły ich pojedyncze punkty, medali nie zdobyli, ale wynieśli z turnieju cenne doświadczenia. Otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Gratulujemy szachowego zapału!

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Przyjaciele Przyrody"

  16 maja 2024r. uczniowie klas I-III wzięli udział w II edycji  Szkolnego konkursu ekologiczno-przyrodniczego pod hasłem "Przyjaciele przyrody". W tegorocznej  edycji konkurs odbył się w dwóch kategoriach- klasy  I i klasy  II-III i w sumie wzięło w nim udział 16 uczniów.
  Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą m.in. na temat ekologii, różnych sposobów i form ochrony środowiska przyrodniczego, a także znajomością nazw zwierząt i roślin chronionych w Polsce.

 • Rowerowy Maj

  Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, uczniów i wychowawców, którzy wzięli udział w kampanii "Rowerowy Maj". Dziękujemy za zaangażowanie w ten projekt. Poniżej krótkie podsumowanie:
  W samym Płocku w akcji "Rowerowy Maj" 2024r. wzięło udział 17 placówek, w tym 353 klasy oraz 5185 aktywnych uczestników. System wyliczył 115 428 przejazdy. W Szkole Podstawowej nr 14 system wyliczył 193 osoby aktywne i 4818 przejazdów.W rankingu klas naszej szkoły najlepszą pod względem frekwencji i aktywności w przejazdach do i ze szkoły okazała się klasa 6a.

 • Podsumowanie 28 edycji Ligi Przedmiotowej

  W dniu 10 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbyło się uroczyste podsumowanie 28 edycji Ligi Przedmiotowej. Nasza uczennica klasy 4a Anna Guga została podwójną laureatką z języka polskiego i matematyki, zaś uczennica klasy  3b Lucyna Buraczyńska została  laureatką III miejsca z edukacji polonistycznej.

 • Gratulujemy

  .

 • Jestem bezpieczny, bo wiem...  Uczniowie klasy Ib: Marcelina Linowska, Iga Tyburska i Karol Palmowski

  oraz IIIa: Zofia Raszka, Malwina Urbańska i Klaudia Brzezińska

  wzięli udział w konkursie organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Płocku, którego tematyką było "Jestem bezpieczny, bo wiem...". Gratulujemy i dziękujemy Drodzy Uczniowie, że podjęliście się wykonania plakatów, poruszających tak ważną kwestię, jaką jest bezpieczeństwo.

 • Angielska przygoda konkursowa

  Dnia 28 maja 2024 r. reprezentanci naszej szkoły: Lucyna Buraczyńska, Mikołaj Krysiński i Bartosz Krzemiński wzięli udział w konkursie języka angielskiego „The Smarters – Brain Twister” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 22 w Płocku. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów klas młodszych nauką języka angielskiego oraz zachęcenie do rozwijania swoich umiejętności językowych i poszerzania zasobów wiedzy. To była dobra zabawa i wyzwanie językowe.

  Serdecznie gratulujemy wyników  naszych uczniów:  Lucynka Buraczyńska zajęła drugie miejsce, a Bartosz Krzemiński i Mikołaj Krysiński zostali wyróżnieni. 

 • Malownicze Dźwięki Wiosny  Uczniowie klasy IB wzięli udział w konkursie "Malownicze dźwięki wiosny". Nie zajęli miejsca na podium, lecz sam udział jest już ogromnym sukcesem. Ich praca została nagrodzona dyplomem. Brawo Drodzy Uczestnicy! Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 • Podsumowanie programu "Akademia Lwa Honorka"

  Źródło zdjęcia: LINK

  21 maja odbyło się w ZSCE w Płocku uroczyste podsumowanie programu edukacyjno-profilaktycznego "Akademia Lwa Honorka", w tym całorocznego konkursu "Wiem wszystko o...", w którym uczniowie klasy IA wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Berner zajęli III miejsce wśród płockich szkół podstawowych. Wierni słuchacze radiowych audycji  za swą roczną pracę przy gazetkach ściennych otrzymali nie tylko dyplomy, medale i nagrody indywidualne, ale też zaproszenie na uroczysty festyn do płockiego zoo. Serdecznie gratulujemy!

 • „Z książką mi do twarzy” – wyniki konkursu fotograficznego

  15 maja rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny zorganizowany przez bibliotekę szkolną „Z książką mi do twarzy”.  Konkurs polegał na wykonaniu twórczego i  zaskakującego zdjęcia z okładką książki metodą sleeveface. Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki wkomponowana w taki sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała, bądź całej sylwetki, stanowiąc z nią spójną całość. Wszystkie zdęcia nadesłane na konkurs bardzo nam się podobały. Wybór był bardzo ciężki, więc przyznaliśmy aż cztery pierwsze miejsca. Zobaczcie zdjęcia.

  Oto nagodzeni uczniowie:

  I miejsce 

     Amelia Toruniewska kl. 2a

     Bartosz Marciniak kl. 5s

     Róża Kolasa-Witkowska kl.1a

     Ada Niewiadomska kl. 4s

  II miejsce

     Pola Krajewska kl. 4s

     Miłosz Bieliński kl.5s

  III miejsce

     Lucyna Buraczyńska kl. 3b

     Malwina Urbańska kl. 3a

 • Byliśmy tam!

  Gratulujemy naszym uczniom podjęcia wyzwania!

 • DBI powinien być codziennie!

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada 6 lutego, ale jego obchody w formie szkolnej inicjatywy edukacyjnej zaplanowane zostały aż do końca marca br. Wśród niej było:
  @ lekcje online, organizowane przez  Sarferternet. Tematyka zajęć dotyczyła bezpieczeństwa w sieci;
  @ gra przygodowa Interlandia - dzięki, której uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności. W trakcie gry uczniowie zmagali się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczyli się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie;

 • Konkurs Pięknego Czytania

  Uczniowie naszej szkoły, Pola Hejcelman i Mikołaj Krysiński, wzięli udział w XIII edycji Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs organizowany był przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku oraz III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Mimo, że nie zdobyli żadnego miejsca jesteśmy z nich dumni, bo czytali pięknie.

 • Gratulujemy!

  15 kwietnia odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Polscy poeci dzieciom" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Płocku; naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-III:

  Julia Włudarska z IIIb,

  Natalia Czyżykowska z IIa

  i Adam Szkolmowski z Ia, który zajął w konkursie zaszczytne II miejsce.

  Serdeczne gratulacje dla uczestników i zwycięzcy.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top