Main Menu

Tags

Akademia Lwa Honorka to program edukacyjny, składający się z cyklu słuchowisk i zajęć profilaktycznych. W każdą środę o godz. 10.10 na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, każde dziecko może wysłuchać przygód Lwa Honorka. W audycji Honorek jest ukazany jako dziecko, aby ułatwić młodym słuchaczom identyfikację z głównym bohaterem i jego problemami. Lew Honorek popadając w różnego rodzaju tarapaty, ukazuje dzieciom jak należy postępować w sytuacjach niebezpiecznych i w jaki sposób takich sytuacji unikać. Nasza szkoła bierze udział w programie od 2017 roku, najmłodsi uczniowie pod opieką pani Katarzyny Berner aktywnie uczestniczą w słuchowiskach, nagraniach, imprezach oraz wszelkiego rodzaju akcjach i konkursach. W roku szkolnym 2023/2024 klasa Ia rozpoczęła przygodę z Akademią Lwa Honorka.
 • Prawa i obowiązki

  Odbyło się ostatnie spotkanie uczniów IA z przedstawicielami Straży Miejskiej w ramach cyklu "Z Honorkiem Przez Świat",który był realizowany w zakresie programu edukacyjno-profilaktycznego pn. "Akademia Lwa Honorka". Tym razem dzieci dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, czemu spędzanie czasu wolnego przed szklanym ekranem nie jest zdrowe oraz jakie prawa i obowiązki mają dzieci. Akademia Lwa Honorka - dziękujemy za pouczające zajęcia.

 • Tableteczki to nie cukiereczki

  Uczniowie IA zilustrowali kolejny ważny temat poruszany w audycji radiowej słuchanej i omawianej w ramach programuAkademia Lwa Honorka , biorąc tym samym udział w całorocznym konkursie gazetek ściennych pt.: "Wiem wszystko o..." - zdobyli za wspólną pracę 4 punkty - gratulujemy!

 • Spotkanie ze Strażą Miejską

  Uczniowie klasy IA kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej w Płocku w ramach realizowanego programu edukacyjno-profilaktycznego "Akademia Lwa Honorka", a dokładnie cyklu zajęć "Z Honorkiem przez świat". Tematyka bardzo ważna - osoby obce w naszym otoczeniu i sytuacje niebezpieczne oraz sposoby właściwego zachowania w kontaktach z nieznajomymi.

 • Z Honorkiem Przez Świat


  Uczniowie klasy IA wzięli dziś udział w pierwszym z trzech spotkań z przedstawicielami Straży Miejskiej w Płocku z cyklu "Z Honorkiem Przez Świat" w ramach realizowanego programu "Akademia Lwa Honorka". Dziękujemy za wizytę i pouczające zajęcia na temat praw i obowiązków dzieci, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zdrowym trybie życia. 

 • Z gazem nie ma żartów!

  Wierni słuchacze audycji Akademii Lwa Honorka - uczniowie klasy IA - przygotowali gazetkę ścienną pełną mądrych rad w związku z użytkowaniem sprzętów elektronicznych, niebezpieczeństw czyhających w domowej kuchni, jak niewidoczny gaz i ostre narzędzia. Nawiązali również do odpowiedzialnego zachowania, właściwego traktowania przyjaciół, prawdomówności i konieczności przebywania dzieci w domu pod opieka dorosłych. Gazetka wzięła udział w corocznym konkursie "Wiem wszystko o..." i zdobyła maksymalne 5 punktów. Gratulujemy!

 • Kochane zdrowie...

  Dzieci z IA stworzyli edukacyjną gazetkę ścienną na temat szeroko pojętego zdrowia - taki był temat przewodni ostatniej audycji radiowej w ramach programu profilaktycznego Akademia Lwa Honorka. Wierni słuchacze dowiedzieli się, że tabletki (nawet smaczne witaminy) to nie cukierki i nie należy ich spożywać w dowolnej ilości, ani bez kontroli lekarza lub innego dorosłego.

 • Bezpieczeństwo w sieci

  Uczniowie IA prezentują swoje prace na temat bezpieczeństwa w sieci - temat ważny dla wszystkich użytkowników Internetu, który pierwszaki zgłębiły zarówno słuchając audycji Akademia Lwa Honorka , jak i obchodząc w klasie i szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Wspólnie stworzona gazetka ścienna zdobyła w corocznym konkursie "Wiem wszystko o..." cenne 5 punktów i niespodziewanie dodatkowy 1 punkt od Lwa Honorka i Cioci Agnieszki. Gratulujemy i cieszymy się wiedzą naszych uczniów.

 • Bezpieczna zima

  Uczniowie klasy IA prezentują swoją gazetkę ścienną wykonaną w ramach całorocznego konkursu "Wiem wszystko o..." Akademii Lwa Honorka, tym razem tematem było bezpieczeństwo i właściwe zachowania podczas zimy. Gratulujemy wiernym słuchaczom audycji, ponieważ wspólną pracą zdobyli maksymalne 5 punktów w konkursie i dodatkowy 1 punkt od Honorka.
 • Nagraliśmy audycję radiową

  Uczniowie klasy IA wzięli udział w swoim pierwszym radiowym nagraniu w ramach programu Akademia Lwa Honorka. Ach, cóż to było spotkanie - pełne pozytywnych emocji, ale i bardzo pouczające, gdyż dotyczyło bezpiecznego poruszania się w sieci. Audycję radiową z naszymi pierwszakami można było usłyszeć w środę w KRDP o godzinie 10.10.

 • Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

  Nasi pierwszoklasiści poznali dokładnie zawód strażnika miejskiego, dzięki wizycie Pana Bartka - przedstawiciela Zespołu Profilaktyki. Tonfa, krótkofalówka, odznaka i inne elementy munduru oraz ich zastosowanie, nie są już dzieciom obce; ani też rola strażnika w dbaniu o bezpieczeństwo, w tym w ruchu drogowym.

  Podziękowania dla naszego Gościa za edukacyjną pogadankę, demonstrację sprzętu i tematyczne kolorowanki.

 • Prawa Dziecka

  W listopadzie obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Temat został też poruszony w radiowej audycji w ramach programu profilaktycznego "Akademia Lwa Honorka", w którym uczestniczy klasa Ia, czego widocznym efektem jest klasowa gazetka ścienna przygotowana przez dzieci wraz z wychowawcą. Oprócz praw dziecka, ważną kwestią podczas ostatniego słuchowiska była przemoc - jej przejawy, rodzaje oraz sposoby zapobiegania i radzenia sobie z przemocą.

  Gazetka wzięła udział w całorocznym konkursie "Wiem wszystko o..." - mali słuchacze zdobyli do kompletu maksymalne 5 punktów. Gratulujemy.

 • Ruszyła Akademia Lwa Honorka

  Klasa Ia przystąpiła w roku szkolnym 2023/2024 do programu profilaktyczno-edukacyjnego pt.: Akademia Lwa Honorka - to cykl słuchowisk radiowych o bezpieczeństwie w szerokim tego słowa znaczeniu, którego autorami są przedstawiciele Straży Miejskiej w Płocku. W październiku dzieci przygotowały pierwszą z wielu klasowych gazetek ściennych związanych tematycznie z wysłuchaną audycją w KRDP. Tym razem, dzięki przygodom Lwa Honorka i Cioci Agnieszki, młodzi słuchacze poznali i utrwalili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym; przedstawili je w swoich pracach plastycznych i wraz z wychowawcą stworzyli gazetkę, która wzięła udział w całorocznym konkursie "Wiem wszystko o..." - zdobyli razem pierwsze 4 punkty. Gratulujemy!

 • Festyn Akademii Lwa Honorka

  7 czerwca odbył się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Piknik z okazji 10 - lecia "Akademii Lwa Honorka", a udział w tym wydarzeniu wzięli najwierniejsi słuchacze płockich przedszkoli i szkół podstawowych - naszą szkołę reprezentowała klasa IIA w ramach nagrody za I miejsce w całorocznym konkursie zespołu profilaktyki Straży Miejskiej pt.: "Wiem wszystko o..."

 • I miejsce dla wiernych słuchaczy ALH

  Gratulujemy naszym uczniom z klasy IIA, którzy w piątek 27 maja z dumą uczestniczyli w Gali Akademii Lwa Honorka z okazji 10-lecia radiowego słuchowiska płockiej Straży Miejskiej. Dzięki całorocznej pracy i przygotowywaniu tematycznych gazetek ściennych, dzieci zajęły I miejsce w konkursie "Wiem wszystko o..." wśród płockich szkół podstawowych i z dumą odebrały nagrody, dyplomy i medale z rąk samego Lwa Honorka, Cioci Agnieszki oraz zaproszonych gości, m.in. Poseł na Sejm RP  pani Elżbiety Gapińskiej i pana Konrada Konarskiego, wiceprezesa Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

 • Przemoc różne ma imię

  Gratulujemy uczniom klasy IIA - kolejny raz zdobyli 5 punktów za gazetkę ścienną w całorocznym konkursie "Wiem wszystko o..." w ramach słuchowiska radiowego Straży Miejskiej w Płocku pt.: "Akademia Lwa Honorka". Tym razem, dzieci omawiały i opracowały temat trudny, lecz niestety często występujący - przemoc. Odbyła się również poważna dyskusja o tolerancji i szacunku do innych.

 • Nie rozmawiaj z obcym!

  Gratulujemy uczniom IIA, ponieważ dokładnie wysłuchali i omówili audycję radiową Akademii Lwa Honorka na temat kontaktów z obcymi oraz dokarmianiu zwierząt, dzięki czemu przygotowali wspaniałą gazetkę ścienną. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią - prace dzieci prezentujemy z dumą, bo poważnie podeszły do tematu.

  6 punktów! Dacie wiarę? Aż 6 punktów otrzymały dzieci za tę konkursową gazetkę klasową - cieszymy się, że Jury Akademii Lwa Honorka docenia prace naszych uczniów. Dziękujemy!

 • Z prądem nie ma żartów!

  Nasi drugoklasiści kolejny raz zdobyli maksymalne 5 punktów za przygotowanie konkursowej gazetki ściennej - brawo dla uczniów IIA! Co ważniejsze, jako wierni słuchacze audycji radiowych Akademii Lwa Honorka, dowiedzieli się o niebezpieczeństwach związanych z elektrycznością.

  Polecamy przyjrzeć się ilustracjom i przeczytać zawarte w gazetce informacje - to solidna dawka wiedzy.

 • Piątka dla IIA

  Pewnie nikogo nie zaskoczymy, ale się pochwalimy, bo się bardzo cieszymy - nasi szkolni słuchacze radiowego programu profilaktycznego Straży Miejskiej w Płocku, czyli Akademii Lwa Honorka kolejny raz zdobyli maksymalną ilość punktów za gazetkę ścienną w całorocznym konkursie "Wiem wszystko o...". Po wysłuchaniu i omówieniu słuchowiska, dzieci z klasy IIA wspólnie z wychowawcą graficznie przedstawili ważne sprawy dla każdego dziecka i rodzica.

 • Wiem wszystko o... bezpieczeństwie w sieci


  Wierni słuchacze audycji radiowych Akademii Lwa Honorka, czyli uczniowie klasy IIA, nie zawiedli i tym razem. Godnie reprezentują szkołę w całorocznym konkursie wiedzy "Wiem wszystko o..." i przygotowują wraz z wychowawcą pouczające gazetki ścienne. Prace plastyczne doskonale ilustrują temat poruszony podczas audycji 19 stycznia - bezpieczeństwo w sieci, ale też oblicza przyjaźni.

 • Bezpieczne zabawy zimą z Lwem Honorkiem


  Gdzie jeździć na łyżwach? Które miejsca są bezpieczne? Czy pigułą można rzucać przez jezdnię? Kim jest Orka? Co to znaczy WOPR?... Na te i inne ważne pytania uczniowie klasy IIA poznali odpowiedzi dzięki wysłuchaniu audycji radiowej Akademii Lwa Honorka w dniu 12 stycznia. Jako wierni słuchacze, wzięli również udział w całorocznym konkursie wiedzy "Wiem wszystko o..." i stworzyli wspólnie z wychowawcą bardzo ważną gazetkę ścienną, pełną cennych informacji o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych.
  Gratulujemy naszym zdolnym drugoklasistom, ponieważ za swoją pracę otrzymali od Lwa Honorka i komisji konkursowej kolejne 5 punktów! Brawo!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top