Main Menu

Tags

Akademia Lwa Honorka to program edukacyjny, składający się z cyklu słuchowisk i zajęć profilaktycznych. W każdą środę o godz. 10.10 na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, każde dziecko może wysłuchać przygód Lwa Honorka. W audycji Honorek jest ukazany jako dziecko, aby ułatwić młodym słuchaczom identyfikację z głównym bohaterem i jego problemami. Lew Honorek popadając w różnego rodzaju tarapaty, ukazuje dzieciom jak należy postępować w sytuacjach niebezpiecznych i w jaki sposób takich sytuacji unikać. Nasza szkoła bierze udział w programie od 2017 roku, najmłodsi uczniowie pod opieką pani Katarzyny Berner aktywnie uczestniczą w słuchowiskach, nagraniach, imprezach oraz wszelkiego rodzaju akcjach i konkursach. W następnym roku szkolnym, z pewnością będziemy kontynuować przygodę z Akademią Lwa Honorka; tymczasem, zachęcamy do lektury artykułów z lat poprzednich.
 • Festyn Akademii Lwa Honorka

  7 czerwca odbył się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym Piknik z okazji 10 - lecia "Akademii Lwa Honorka", a udział w tym wydarzeniu wzięli najwierniejsi słuchacze płockich przedszkoli i szkół podstawowych - naszą szkołę reprezentowała klasa IIA w ramach nagrody za I miejsce w całorocznym konkursie zespołu profilaktyki Straży Miejskiej pt.: "Wiem wszystko o..."

 • I miejsce dla wiernych słuchaczy ALH

  Gratulujemy naszym uczniom z klasy IIA, którzy w piątek 27 maja z dumą uczestniczyli w Gali Akademii Lwa Honorka z okazji 10-lecia radiowego słuchowiska płockiej Straży Miejskiej. Dzięki całorocznej pracy i przygotowywaniu tematycznych gazetek ściennych, dzieci zajęły I miejsce w konkursie "Wiem wszystko o..." wśród płockich szkół podstawowych i z dumą odebrały nagrody, dyplomy i medale z rąk samego Lwa Honorka, Cioci Agnieszki oraz zaproszonych gości, m.in. Poseł na Sejm RP  pani Elżbiety Gapińskiej i pana Konrada Konarskiego, wiceprezesa Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

 • Przemoc różne ma imię

  Gratulujemy uczniom klasy IIA - kolejny raz zdobyli 5 punktów za gazetkę ścienną w całorocznym konkursie "Wiem wszystko o..." w ramach słuchowiska radiowego Straży Miejskiej w Płocku pt.: "Akademia Lwa Honorka". Tym razem, dzieci omawiały i opracowały temat trudny, lecz niestety często występujący - przemoc. Odbyła się również poważna dyskusja o tolerancji i szacunku do innych.

 • Nie rozmawiaj z obcym!

  Gratulujemy uczniom IIA, ponieważ dokładnie wysłuchali i omówili audycję radiową Akademii Lwa Honorka na temat kontaktów z obcymi oraz dokarmianiu zwierząt, dzięki czemu przygotowali wspaniałą gazetkę ścienną. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią - prace dzieci prezentujemy z dumą, bo poważnie podeszły do tematu.

  6 punktów! Dacie wiarę? Aż 6 punktów otrzymały dzieci za tę konkursową gazetkę klasową - cieszymy się, że Jury Akademii Lwa Honorka docenia prace naszych uczniów. Dziękujemy!

 • Z prądem nie ma żartów!

  Nasi drugoklasiści kolejny raz zdobyli maksymalne 5 punktów za przygotowanie konkursowej gazetki ściennej - brawo dla uczniów IIA! Co ważniejsze, jako wierni słuchacze audycji radiowych Akademii Lwa Honorka, dowiedzieli się o niebezpieczeństwach związanych z elektrycznością.

  Polecamy przyjrzeć się ilustracjom i przeczytać zawarte w gazetce informacje - to solidna dawka wiedzy.

 • Piątka dla IIA

  Pewnie nikogo nie zaskoczymy, ale się pochwalimy, bo się bardzo cieszymy - nasi szkolni słuchacze radiowego programu profilaktycznego Straży Miejskiej w Płocku, czyli Akademii Lwa Honorka kolejny raz zdobyli maksymalną ilość punktów za gazetkę ścienną w całorocznym konkursie "Wiem wszystko o...". Po wysłuchaniu i omówieniu słuchowiska, dzieci z klasy IIA wspólnie z wychowawcą graficznie przedstawili ważne sprawy dla każdego dziecka i rodzica.

 • Wiem wszystko o... bezpieczeństwie w sieci


  Wierni słuchacze audycji radiowych Akademii Lwa Honorka, czyli uczniowie klasy IIA, nie zawiedli i tym razem. Godnie reprezentują szkołę w całorocznym konkursie wiedzy "Wiem wszystko o..." i przygotowują wraz z wychowawcą pouczające gazetki ścienne. Prace plastyczne doskonale ilustrują temat poruszony podczas audycji 19 stycznia - bezpieczeństwo w sieci, ale też oblicza przyjaźni.

 • Bezpieczne zabawy zimą z Lwem Honorkiem


  Gdzie jeździć na łyżwach? Które miejsca są bezpieczne? Czy pigułą można rzucać przez jezdnię? Kim jest Orka? Co to znaczy WOPR?... Na te i inne ważne pytania uczniowie klasy IIA poznali odpowiedzi dzięki wysłuchaniu audycji radiowej Akademii Lwa Honorka w dniu 12 stycznia. Jako wierni słuchacze, wzięli również udział w całorocznym konkursie wiedzy "Wiem wszystko o..." i stworzyli wspólnie z wychowawcą bardzo ważną gazetkę ścienną, pełną cennych informacji o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych.
  Gratulujemy naszym zdolnym drugoklasistom, ponieważ za swoją pracę otrzymali od Lwa Honorka i komisji konkursowej kolejne 5 punktów! Brawo!

 • 5 punktów do kompletu!


  Wróbelki ćwierkały, że dzieci z IIA odniosły jakiś sukces... Rację miały! Uczniowie zdobyli kolejne maksymalne 5 punktów w konkursie Akademii Lwa Honorka pt.: "Wiem wszystko o...". Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia przygotowanej gazetki, bo tematyka jest jak zwykle ważna - tym razem o spożywaniu produktów, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu i życiu.

 • Audycji słuchamy od dawna

  Akademia Lwa Honorka towarzyszy uczniom klasy IIA od dawna - zapraszamy do zapoznania się z założeniami programu oraz wcześniejszą aktywnością naszych słuchaczy [LINK do archiwalnej strony szkoły]

  Program Akademii Lwa Honorka

 • Muchy w nosie  Gratulujemy naszym słuchaczom Akademii Lwa Honorka - uczniom IIA, zdobycia 5 punktów za ostatnią gazetkę ścienną przygotowaną w ramach całorocznego konkursu "Wiem wszystko o...". Brawo!

 • Gazetka na szóstkę  Wspaniała wiadomość dla wielbicieli Akademii Lwa Honorka - klasy IIA, która zdobyła pierwsze 5 punktów...ba! SZEŚĆ nawet - za pierwszą w tym roku wspólną pracę w konkursie "Wiem wszystko o...". Uczniowie przebywali na kwarantannie, a mimo to dali radę przygotować z wychowawcą wirtualną gazetkę klasową po wysłuchaniu audycji radiowej. Brawo!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top