Piknik Rodzinny


Dzień 13 czerwca przejdzie do historii jako pierwszy Piknik Rodzinny. Impreza zgromadziła liczne grono rodziców i uczniów, była więc wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej. W programie znalazły się m.in. pokazy policji, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku czy muzyczne zabawy prowadzone przez pracowników Klubu Osiedla Dworcowa. Celem pikniku było aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym oraz wspaniała zabawa co na pewno się udało, gdyż każdy znalazł ciekawą atrakcję dla siebie.
Mam talent

Dzień 13 czerwca na długo pozostanie w pamięci całej społeczności naszej szkoły. Był to bowiem szkolny „Dzień Talentów”, podczas którego uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i talentów, które niejednokrotnie szlifowane i doskonalone są od najmłodszych lat. Dzięki takim okazjom, wszyscy zgromadzeni mogli przekonać się, jak wielki potencjał drzemie w naszych uczniach.
Rozstrzygnięcie konkursu "Przyroda - Twój przyjaciel"

14 czerwca 2024 roku w płockim Ogrodzie Zoologicznym miało miejsce rozstrzygnięcie miejskiego konkursu LOPu "Przyroda - Twój przyjaciel" edycja XLVI. W tegorocznej edycji wyróżniono różnorodność przyrodniczą OBSZARÓW NATURA 2000. Nasi uczniowie wykazali się talentem plastycznym oraz inwencją fotograficzną i zajęli wysokie miejsca w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Festyn Akademii Lwa Honorka

W czwartek 13 czerwca uczniowie klasy IA wraz z wychowawcą Katarzyną Berner uczestniczyli w Festynie w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku w ramach nagrody otrzymanej za III miejsce w całorocznym konkursie Akademii Lwa Honorka pt.: "Wiem wszystko o...". Na miejscu czekali oczywiście Lew Honorek i Ciocia Agnieszka oraz mnóstwo atrakcji, z których dzieci bardzo chętnie korzystały:
Kto staje do walki już wygrywa

Uczniowie klasy IIIA, aktywni członkowie szkolnego koła szachowego, Lila Nowatorska i Paweł Bałdyga wzięli udział w VII Turnieju Szachowym organizowanym przez MSCDN w Płocku w ramach projektu "Szachy w mazowieckiej szkole". Stoczyli po siedem bitew szachowych z innymi uczniami klas 1-3 z powiatu płockiego - niektóre wygrali, niektóre przegrali, ale pokonując własne emocje i stawiając czoła wyzwaniu są niewątpliwie zwycięzcami. Od podium dzieliły ich pojedyncze punkty, medali nie zdobyli, ale wynieśli z turnieju cenne doświadczenia. Otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Gratulujemy szachowego zapału!
Klub Osiedla Dworcowa
Pragniemy serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę z Klubem Osiedla Dworcowa. To był rok fantastycznych zajęć, które dostarczały dzieciom sporych wrażeń, niezapomnianych przeżyć, dawkę wiedzy w zupełnie innej odsłonie. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym spotkamy się ponownie i wraz z Panią Izabelą Krajewską oraz Panem Patrykiem Olejnikiem będziemy mieli ponownie okazję poznawać tajniki otaczającego nas świata. Dziękujemy.

Bajkowa godzina

Czytać każdy może... a jeśli ktoś jeszcze nie zna wszystkich liter i nie potrafi sam przeczytać ulubionej bajki, to prosi o pomoc rodziców. Tak też uczynili uczniowie IA, którzy w pierwszym semestrze tego roku szkolnego gościli w piątki swoich opiekunów, aby odczytali całej klasie wybraną literaturę dziecięcą. Wszystko to w ramach klasowego czytania nazwanego "Bajkową godziną". Dziękujemy chętnym Rodzicom za poświęcony czas, piękną interpretację tekstu i zachętę do samodzielnego czytania.
Program "Wspólne kroki w Cyberświecie"

Od 12 marca 2024 roku uczniowie klas trzecich przystąpili do realizacji programu profilaktycznego "Wspólne kroki w Cyberświecie". Zajęcia odbywały się w godzinach pozalekcyjnych i miały na celu ukształtowanie u dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i innych mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniami od nich.
Strona 66 z 166


