Main Menu

Tags

Akademia Lwa Honorka to program edukacyjny, składający się z cyklu słuchowisk i zajęć profilaktycznych. W każdą środę o godz. 10.10 na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, każde dziecko może wysłuchać przygód Lwa Honorka. W audycji Honorek jest ukazany jako dziecko, aby ułatwić młodym słuchaczom identyfikację z głównym bohaterem i jego problemami. Lew Honorek popadając w różnego rodzaju tarapaty, ukazuje dzieciom jak należy postępować w sytuacjach niebezpiecznych i w jaki sposób takich sytuacji unikać. Nasza szkoła bierze udział w programie od 2017 roku, najmłodsi uczniowie pod opieką pani Katarzyny Berner aktywnie uczestniczą w słuchowiskach, nagraniach, imprezach oraz wszelkiego rodzaju akcjach i konkursach. W roku szkolnym 2023/2024 klasa Ia rozpoczęła przygodę z Akademią Lwa Honorka.
  • Gabinet Profilaktyki Zdrowotnej

    Działając na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 r. poz. 1078) informujemy, że uczniowie są objęci profilaktyczną opieką zdrowotną w środowisku nauczania i wychowania w ramach świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej obejmujących:


    1) wykonywanie i interpretowanie testów przesiewowych u ucznia odbywającego roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne lub klasy I oraz w klasie III, V, VII szkoły podstawowej, w klasie I oraz ostatniej szkoły ponadpodstawowej, a także kierowanie postępowaniem poprzesiewowym oraz sprawowanie opieki czynnej nad uczniami z problemem zdrowotnym;

    2) opiekę nad uczniami przewlekle chorymi i z niepełnosprawnością, w tym realizacja świadczeń pielęgniarskich oraz wyłącznie na podstawie zlecenia lekarskiego i w porozumieniu z lekarzem rodzinnym, na którego liście świadczeniobiorców znajduje się uczeń, zabiegów i procedur leczniczych koniecznych do wykonania u ucznia w trakcie pobytu w szkole;

    3) udzielaniu pomocy przedlekarskiej w nagłych wypadkach, zachorowaniach lub zatruciach u uczniów;

    4) udział w planowaniu, realizacji i ocenie edukacji zdrowotnej;

    5) grupowej profilaktyce fluorkowej metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatem fluorkowym u uczniów klas I – VI szkół podstawowych oraz edukacji w zakresie zdrowia jamy ustnej;

    6) doradztwo dla dyrektora szkoły w sprawie warunków bezpieczeństwa uczniów, organizacji posiłków i warunków sanitarnych w szkole.


    Wyrażenie sprzeciwu wobec objęcia profilaktyczną opieką zdrowotną wymaga formy pisemnej (zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy).
    W przypadku ucznia posiadającego orzeczenie o niepełnosprawności, rodzic lub pełnoletni uczeń wyraża zgodę lub sprzeciw na objęcie opiekę zdrowotną.
    Jednocześnie informujemy, że pozyskane dane dotyczące stanu zdrowia ucznia są objęte tajemnicą medyczną. Ponadto dane osobowe przetwarzane są zgodnie z RODO, w zakresie niezbędnym do realizacji świadczeń zdrowotnych. Szczegółowe zasady ich przetwarzania dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.szpitalplock.pl.

    DOKUMENTACJA:

    - Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami

    - Zgoda/sprzeciw rodziców lub pełnoletniego ucznia posiadającego orzeczenie o stopniu niepełnosprawności na objęcie profilaktyczną opieką zdrowotną

    - Sprzeciw rodziców lub pełnoletniego ucznia na objęcie profilaktyczną opieką zdrowotną

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top