Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2

Na poniedziałkowej lekcji języka angielskiego pierwszaki obchodziły Dzień Świętego Patryka, który corocznie przypada na dzień 17 marca. Jest to irlandzkie święto o charakterze narodowo-religijnym, obchodzone nie tylko w Irlandii, ale też w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce; ustanowione ku czci misjonarza i biskupa, który krzewił wiarę chrześcijańską w Irlandii.

Święty Patryk, patron tego kraju, dokonywał bowiem wielu cudów, wsławił się swoją działalnością duszpasterską; tłumaczył na przykład dogmat o Trójcy Świętej na przykładzie trójlistnej koniczyny - stąd właśnie koniczyna stanowi symbol tego święta.

18 marca było w IA przede wszystkim zielono i wesoło. Dzieci poznały historię święta oglądając prezentację multimedialną, ćwiczyły tematyczne słownictwo w języku angielskim w grach i zabawach oraz stworzyły papierowe skrzaty pilnujące złota przy krańcu tęczy, zaś wysłuchane irlandzkie rytmy wprawiły wszystkich w dobry  i taneczny nastrój.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top