20 marca chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu - koncercie duetu smyczkowego. Wirtuozami smyczka byli Pan Krzysztof Orzechowski i Pan Wojciech Marcinkowski, którzy najpierw zapoznali słuchaczy z grupą instrumentów strunowo-smyczkowych, a później omówili krótko trendy i tradycje muzyczne państw Unii Europejskiej. Główną atrakcją były odgrywane przez znakomitych gości utwory z różnych krajów, m.in. Polka, Czardasz, Can-can i Krakowiaczek.

Na zakończenie spotkania muzycy przeprowadzili wśród dzieci i nauczycieli quiz muzyczny – odgrywali fragmenty melodii z filmów, bajek i seriali znanych w Polsce oraz poza nią. Możemy się z dumą pochwalić, że rozpoznaliśmy wszystkie utwory. Dziękujemy za tę muzyczną dawkę kultury.