Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2

Nie możemy się już doczekać wiosny, a Wy? Wiosenną atmosferę nasi uczniowie poczuli już na początku marca, kiedy to świętując Dzień Kobiet w eleganckich krawatach, muchach oraz kwiecistych wiankach i kolorowych opaskach tańczyli w rytm utworu Antonio Vivaldiego "Cztery pory roku - Wiosna". Na słuchaniu się nie skończyło, gdyż dzieci same spróbowały odegrać  utwór na instrumentach muzycznych.

Marzec był też odpowiednim czasem na wiosenne porządki w klasie, zwłaszcza w uczniowskich szufladach - oj, roboty było co niemiara, ale uporządkowane schowki cieszyły oko!

Jeszcze więcej radości dostarczyły zajęcia o zwyczajach związanych z powitaniem wiosny w różnych krajach, szczególnie w Polsce oraz własnoręcznie wykonanie marzanny. Stworzenie kukły z papierowych rolek, tasiemek, skrawków tkanin i recyklingowych materiałów było nie lada wyzwaniem, ale jakże twórczym i w dodatku zakończonym pełnym sukcesem! Wszystkie marzanny prezentowały się znakomicie. Co prawda, tradycyjne palenie i topienie nie miało miejsca, ale każda nich wystąpiła w klasowym teatrze jako strojna kukiełka - dzieci przygotowały w parach i przedstawiały krótkie scenki w ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top