W czwartek, 7 marca 2024 roku,  uczniowie klasy VII a wzięli udział w niecodziennej lekcji. Poprowadziły ją dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego: nasza absolwentka Lena Lisicka oraz Barbara Kaczorek. Dziewczęta biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”, w ramach której stworzyły i realizują  projekt społeczny o nazwie ,,Twoja PASJA Nasza MISJA"Celem projektu jest zachęcenie rówieśników do odkrywania swoich zainteresowań i rozwijania hobby.

Dzięki spotkaniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jakie znaczenie mają hobby i pasja w życiu każdego człowieka, oraz jak ją w sobie znaleźć i rozwijać. Było to bardzo ciekawe spotkanie, poruszyło i zainspirowało jego uczestników do ożywionej dyskusji, podzielenia się własnymi doświadczeniami.