Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2


W poniedziałek po feriach, od samego rana, dzieci rozmawiały ze sobą na temat Dnia Klocków Lego. Nie mogły się doczekać, kiedy zaczniemy go obchodzić w klasie. W 1a dzieci mogły zaprezentować swoje własne kolekcje lego i w grupach stworzyć nowe konstrukcje, doskonaląc umiejętności współpracy, komunikowania się oraz chęci dzielenia i pomocy. Jednocześnie ćwiczyły wypowiedzi pełnymi zdaniami prezentując swoje prace. Na dzieci z 1b czekała na spora niespodzianka, gdyż w pewnym momencie pojawiły się klocki, ale nie takie typowe Lego a konstrukcyjne Korbo.

Oj co się działo, wszyscy rzucili się w wir konturowania. Powstały Huta Stali, armata, roboty,  wodociągi, helikopter i wiele, wiele innych projektów. Niby takie małe te Nasze Krasnale a już odkrywały prawa fizyki, mechaniki i z rumieńcami na twarzy opowiadały, co odkryły. W sumie Dzień Klocków moglibyśmy obchodzić kilkanaście razy w roku.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top