12 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej dla uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę uroczystość przybyła do nas  ze swego królestwa Królowa Książka wraz ze swoimi pomocnikami skrzatami. Królowa Książka przeprowadziła krótki egzamin, dzięki któremu stwierdziła, że dzieci są już świetnie przygotowane, aby zostać pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i  szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, karty biblioteczne i zakładki do książek.