Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2

22 listopada uczniowie klasy IIA i IIIB odwiedzili łódzkie Orientarium, gdzie mogli zobaczyć gatunki zwierząt, które są zagrożone wyginięciem. Najciekawszą atrakcją okazał się tunel podwodny z przedstawicielami 180 różnych gatunków ryb.
Po zapoznaniu się z środowiskiem mieszkańców ZOO, udaliśmy się do Centrum Nauki i Techniki - EC1, gdzie mieści się Ulica Żywiołów. Wystawa jest zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza.

Składa się na nią 5 stref tematycznych, które tworzą okazje do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez własne doświadczenia i eksperymenty. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji, które znajdują się na trzech poziomach. Była sieć pajęcza, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia
i wiele innych ciekawych eksponatów do dotknięcia i do rozwiązywania zagadek naukowych. Eksponaty i interaktywne stanowiska oraz starannie przemyślana mała architektura sprawiły dzieciom wiele radości. Dodatkową atrakcją był pokaz wiru ognia. To był naprawdę udany wyjazd.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top