logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę, kiedy obchodzony jest jej dzień i jakie są skutki globalnego ocieplenia.

Z okazji Dnia Ziemi przybliżamy kilka ciekawostek dotyczących naszej planety:

1. Zdecydowanie najwięcej, bo ponad 70% całej powierzchni Ziemi, zajmuje woda. Pozostały obszar to wyspy i kontynenty.
2. Doba na Ziemi trwa krócej niż 24 godziny. Dokładny czas wynosi 23 godziny 56 minut i 4 sekundy, ale dla ułatwienia czas ten jest zaokrąglany.
3. Według naukowców Ziemia istnieje od 4,6 miliarda lat.
4. Obecnie na Ziemi mieszka około 8 miliardów osób.
5. Najwyższym punktem znajdującym się na Ziemi jest Mount Everest. 6. Najniższym punktem na Ziemi jest Rów Mariański.
6. W tym samym dniu w 190 krajach świętuje się praktykę sprzątania świata.

W  piątek, 21 kwietnia na terenie całego kraju odbyła się akcja "Sprzątamy dla Polski”, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Dla Polski”.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Nasza 14 - stka reprezentowana przez klasę 6a też aktywnie włączyła się w obchody imienin Ziemi. Niestety odwiedzający płockie nadbrzeże wiślane często „zapominają” o zabraniu wyprodukowanych przez siebie odpadów. My pomogliśmy w oczyszczeniu tego pięknego terenu. Nauka przez efektywne działanie!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top