Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
1

Tuż przed świętami przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Płockie Hospicjum im. Urszuli Ledóchowskiej, aby przekazać wielkanocne dary. Mieliśmy okazję poznać jak funkcjonuje hospicjum, porozmawiać z jego pracownikami. Ku naszemu zaskoczeniu i radości zobaczyliśmy także salę kreatywności, w której pacjenci hospicjum wyczarowywali z różnych materiałów piękne pisanki. Działania kreatywne to rodzaj terapii, która pozwala zapomnieć chociaż  przez chwilkę o chorobie, bólu, cierpieniu...


Dowiedzieliśmy się także, że brakuje materiałów z których można tworzyć  różne piękne cudeńka.
Zrozumieliśmy, że Hospicjum to życie. Sprawmy, aby radość gościła na twarzach podopiecznych tego niezwykłego miejsca. Jeżeli ktoś mógłby i chciał włączyć się w zbiórkę materiałów papierniczych, kreatywnych, to z całego serca dziękujemy.
Koordynatorem akcji jest p. Ewa Bembenista. Zbiórka trwa do 28 kwietnia.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top