Święta Wielkanocne za nami ale wróćmy jeszcze na chwilę do okresu przedświątecznego. W ostatni piątek przed świętami w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu, w ramach którego dzieci założyły niebieskie stroje. Zbliżał się lubiany przez dzieci (dorosłych zresztą też) Prima Aprilis – zatem ubiór niebieski w klasie III b był nieco na opak (jedni założyli stroje na lewą stronę, inni do szkoły przyszli w klapkach, dziewczynkom wyrosły brody, zaś chłopcy postanowili sprawdzić, jak to jest chodzić w spódniczkach).

To nie były wszystkie atrakcje tego dnia. Gdy zadzwonił dzwonek okazało się, że za biurkiem usiadła Pola i poprowadziła zajęcia dotyczące zwyczajów świątecznych. Okazało się, że w różnych regionach Polski zwyczaje wielkanocne mogą zaskoczyć. Jedno jest pewne – pisanki to zwyczaj, który znany jest na wschodzie, zachodzie, południu, północy Polski. Aby tradycji stało się zadość, na koniec zajęć uczniowie wykonali swoje pisanki. Każda piękna, kolorowa, jedyna w swoim rodzaju i co najważniejsze – służyć będzie latami.