Dnia 2 marca 2022 r. klasa 4a uczestniczyła w lekcji w Kinie  za Rogiem w ramach realizacji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Uczniowie obejrzeli film animowany i poznali tajemnice powstawania tego typu dzieł.

FILM DZIKI ZACHÓD CALAMITY JANE REŻ. RÉMI CHAYÉ (2020) Bohaterką filmu jest 12-letnia Marta, która wspólnie z rodziną i małą społecznością przemierza prerie Dzikiego Zachodu Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu miejsca na założenie osady. Martę najbliżsi nazywają Calamity, co znaczy „dopust boży” lub „nieszczęście”.

Przydomek ten dobrze oddaje stosunek społeczności do dziewczynki, która nie chce przyjąć roli pokornego dziewczęcia gotowego do pełnienia typowo kobiecych zadań. Martę interesują czynności tradycyjnie zarezerwowane dla mężczyzn: ujeżdżanie koni, chwytanie ich na lasso, prowadzenie zaprzęgu. Jej wybory nie budzą akceptacji otoczenia, jednak dziewczynka ma w sobie wiele odwagi. To ona okaże się najważniejsza, gdy Marta zostanie oskarżona o kradzież. Wciągająca opowieść o niezależności, harcie ducha i wyborach, jakie musimy podjąć w swoim życiu.

Bardzo nam się podobał!