Szaleństwo ozobotowe opętało naszych drugoklasistów - co prawda, do dyspozycji w pierwszym dniu użytkowania był tylko (albo aż!) jeden ozobot, ale i tak dostarczył wielu pozytywnych emocji i sprzyjał rozwojowi kompetencji kluczowych.
Chwalimy się, ponieważ te niesamowite roboty zawitały do naszej Czternastki w ramach rządowego programu Laboratorium Przyszłości i z pewnością często będą nam w lekcjach towarzyszyć.
Dzieci z klasy IIA rozpoczęły przygodę z programowaniem ozobota na kole języka angielskiego.

Zadanie wcale nie było takie proste - każda grupa musiała zaplanować trasę przejścia przez "miasteczko" dla poszczególnych zwierząt, a wskazówkami były czynności, które dane zwierzaki potrafią wykonywać - oczywiście w języku angielskim. Wszystkim poszło doskonale, a dowodem jest jedna wspólna zakodowana trasa, którą ozobot pokonał niemal bezbłędnie. Czy kodowanie kolorami było łatwe? Z pewnością nie, ale ciekawe i pouczające; poza tym - w grupie siła!
Nauka przez zabawę - to lubimy w naszej szkole najbardziej.

Zobaczcie sami, jak dzielnie mały ozobot pokonuje wspólnie zaprogramowaną trasę: