Koło Wolontariatu zwraca się z serdeczną prośbą do szkolnej społeczności: Uczniów, Nauczycieli, Rodziców o włączenie się w wielkanocną zbiórkę artykułów spożywczych dla podopiecznych  Płockiego Hospicjum pod wezwaniem. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Hospicjum to też życie, te słowa często powtarzają terapeuci z którymi współpracuje nasze Koło Wolontariatu. Chorzy trafiający do hospicjum nie chcą myśleć tylko o chorobie, odchodzeniu, ale potrzebują zwykłych, codziennych czynności, które pozwolą chociaż na chwilkę zachować godność  i człowieczeństwo. Wsłuchujemy się w te słowa i próbujemy na nie odpowiedzieć. W ubiegłym roku szkolnym zbieraliśmy zabawki przytulanki oraz materiały papiernicze, które pozwoliły chorym na artystyczne działania. W tym roku pragniemy zebrać artykuły spożywcze, które pozwolą na organizowanie słodkich podwieczorków. Stąd prośba  o:

Herbatki owocowe i ziołowe

Kawę, pitną czekoladę

Soki do rozcieńczania

Kruche ciastka

Biszkopty

Herbatniki

Chrupki kukurydziane

Cukierki

Zbiórka żywności trwa do 22 marca 2024 roku. Koordynatorem akcji jest p. Ewa Bembenista.  Żywność można przynosić do wychowawców klas lub do sali nr 10.

Za otwarte serca i wsparcie zbiórki z góry dziękujemy