Kochani,

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku rozpoczął 23. edycję ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”.

Nasza szkoła przystąpiła do tej szlachetnej inicjatywy i będzie zbierać  „złote” monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Pozyskane  środki przeznaczone zostaną na:

- wsparcie edukacyjne dzieci

- wypoczynek letni dla dzieci

- dofinansowanie ciepłych posiłków dla dzieci

- uaktywnienie i uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę drugiego człowieka

- promocję idei wolontariatu wśród mieszkańców

Zbiórka prowadzona będzie na terenie szkoły w dniach od 6 marca 2024r. do 22 maja 2024r.

Od 6 marca można również wrzucać cenne grosze do pojemnika w bibliotece szkolnej.

W ramach akcji organizowany jest konkurs:

Zdobywcy I miejsca w każdej z kategorii otrzymają statuetki/ puchary oraz tytuł, odpowiednio: Złota Szkoła, Złote Przedszkole, Złota Uczelnia i Szkoła Policealna, Złota Firma/Instytucja, Złoty Człowiek oraz nagrody rzeczowe sfinansowane przez sponsorów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom potwierdzający uczestnictwo i zaangażowanie w zbiórkę złotych monet. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego podsumowania konkursu we wrześniu 2024 roku.

Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom.