Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2


Bezpieczna Kraina Energa-Operator to program edukacyjny, którego celem jest przekazywanie wiedzy na temat energii elektrycznej w sposób zrozumiały dla najmłodszych. W trakcie wizyty w bezpiecznej krainie uczniowie klas I-III nabywali wiedzę poprzez doświadczenia, eksperymenty, a także edukacyjne zabawy, w których bezpośrednio brali udział. Uczestnicy spotkania zobaczyli sposoby wytwarzanie energii, mogli przeprowadzić eksperymenty na przykład z wykorzystaniem kuli plazmowej czy generatora Van de Graaffa. Wszyscy mieli też możliwość sami wyprodukować energię siłą własnych nóg, wpędzając w ruch samochody, poruszające się po torze wyścigowym.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top