23 października uczniowie klas Ia i Ib wybrali się na pierwszą wspólną wycieczkę - miejscem przeznaczenia było miasto Łódź i niezwykłe Orientarium. Sama podróż autokarem okazała się dobrą okazją do integracji, rozmów, śmiechu i śpiewu. Natomiast łódzkie zoo zauroczyło wszystkich jesiennym klimatem i dostarczyło niezastąpionych wrażeń, choć nie udało się zwiedzić całego obiektu. Niemniej jednak, poznawanie fauny i flory głębin morskich i oceanicznych było niezwykle ciekawe.

Dzieci dowiedziały się od przewodnika wielu informacji o zwyczajach różnych zwierząt, aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i poznały sporo ciekawostek o obserwowanych zwierzętach. Czy wiedzieliście, że małpy tak naprawdę nie jedzą bananów? Lub o tym, że ryby nie mają powiek i nie śpią, a krokodyl jest mistrzem odpoczywania i może po solidnym posiłku przeleżeć nawet pół roku?

Główną atrakcją była pora karmienia i kąpieli słoni - najstarszy słoń Olek z jednym kłem i jego dwaj towarzysze dostarczyli dzieciom nietypowej rozrywki. Kto by pomyślał, że słonie tak bardzo dbają o higienę?

Oczywiście, nie zabrakło krótkiej przerwy na posiłek i zakupowe szaleństwo - pamiątki z wycieczki do dziś towarzyszą naszym uczniom podczas pobytu w szkole.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej wspólnej wyprawy w nieznane...