W dniu 29 marca 2022 r.  w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Co wiesz o Parkach Narodowych? W konkursie wzięło udział 36 osób z klas I-III oraz IV-V szkoły podstawowej.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wszechstronną wiedzą przyrodniczą i matematyczną. Każdy z uczniów klas IV-V biorących udział w konkursie odpowiadał na pytania, które dotyczyły wszystkich polskich parków narodowych.

Z kolei najmłodsi wykonali pracę plastyczną. Wśród nich wygrane są prace:

- Marceliny Rypińskiej z klasy, która zajęła I miejsce

- Zuzanny Liebieckiej z klasy, która zajęła II miejsce

- Zofii Osieckiej z klasy, która zajęła III miejsce.

Każdy z laureatów doskonale wie ile jaj składa gżegżółka, gdzie zimują raki i oczywiście dokąd tupta jeż. Potrafi też obliczyć, ile wynosi najkrótsza droga z Morskiego Oka na Śnieżkę i jaki wzór ma parabola, którą skacze żaba.

Dlatego też niełatwym zadaniem było wyłonienie spośród wspaniałych przyrodników i matematyków tych, którzy najlepiej znają polskie Parki Narodowe. Trudne pytania konkursowe pozwoliły jednak wskazać najlepszych, a byli to:

- Michał Mieczkowski z klasy 4b, który zajął I miejsce

- Igor Słowikowski z klasy 4b, który zajął II miejsce

- Tomasz Grochulski z klasy 4b, który zajął III miejsce

- Natalia Lewandowska z klasy 5a, która zająła I miejsce

- Oliwia Lewicka z klasy 5a, która zająła II miejsce

- Amelia Kępczyńska z klasy 5a, która zająła III miejsce

Wszystkim uczniom dziekujemy za udział w konkursie. Każdy z nich posiada ponadprzeciętną wiedzę matematyczno-przyrodniczą. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Jednocześnie za dobre myśli o naszej szkole, zrozumienie wysiłków podejmowanych przez uczniów w zdobywaniu wszechstronnej wiedzy i ufundowanie nagród, dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom:

- Ministerstwo Edukacji i Nauki

- Polskie Parki Narodowe

- Sense Iwona Brykała

- ZOOSFERA

- Bistro w Kapuście

- Łakomy Dance Studio

- Ranczowisko

- DOM LUX SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Mamy nadzieję, że to nie będzie pierwsza edycja.