Na biegun północny, czy może południowy? Dokąd wybrać się najpierw? Uczniowie klasy IIA odwiedziły oba miejsca, bo podróżowali palcem po mapie i zwiedzali Arktykę i Antarktydę wirtualnie - było pięknie i ciekawie, i całe szczęście nie było zimno!
Przy okazji omawiania lektury państwa Centkiewiczów, dzieci poszerzyły wiedzę o najbardziej niedostępnym dla ludzi kontynencie - Antarktydzie.

Zaczęły od doskonalenia umiejętności wyszukiwania informacji w Internecie i sporządzania notatek na temat Antarktydy i żyjących tam pingwinów Adeli, bo takim waśnie gatunkiem jest Elegancik - ulubiona postać z książki. Z notatek powstała nietypowa gazetka ścienna, a tablicę imitującą ocean wypełniły własnoręcznie wykonane pingwiny z rolek papierowych.
"Zaczarowana zagroda" wzbudziła w naszych drugoklasistach ciekawość świata, więc odnaleźli biegunowe miejsca na globusie i na mapie oraz chętnie obejrzeli filmik edukacyjny. No cóż, podróże kształcą, czytanie rozwija...