14 listopada - to Dzień Czystego Powietrza. Dlatego uczniowie klasy IA dowiedzieli się, że wywiera ono  istotny wpływ na nasze zdrowie. Jego czystość jest dla ludzi bardzo ważna. W związku z tym uczniowie zaangażowali się w działania na rzecz czystego powietrza. Wykonali plakaty, które miały ilustrować, co należy zrobić, by nie zanieczyszczać środowiska. Klasa IIIA również systematycznie podnosi swoją świadomość ekologiczną. Uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające źródła zanieczyszczeń, a także sposoby ich zapobiegania i wpływ na środowisko.

Wszyscy chcemy żyć w pięknym świecie i oddychać czystym powietrzem, ale czy wszyscy o to dbamy? Uczniowie klasy IIA dyskutowali nad tym, jak jest i zastanawiali się, co można zmienić. W ramach obchodów "Dnia czystego powietrza" zilustrowali w grupach dwa światy - ten eko i ten zanieczyszczony. Który Wam się lepiej podoba?