1

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W naszej szkole dzieci z klas I-III poznawały swoje prawa, które następnie pięknie zilustrowały. W związku z tym bardzo ważnym dniem, dzieci z 1B dodatkowo obejrzały filmik edukacyjny oraz  omówiły wspólnie swoje prawa. Dzieci miały okazję  również poznać i  zaprezentować wiersz  M. Brykczyńskiego "O prawach dziecka" oraz wykonały rysunki.

Uczniowie klas starszych zapoznali się z prawami dziecka  i dokumentami określającymi te prawa.

Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli również prezentację na temat dzieci i ich praw przygotowaną przez starszych kolegów i koleżanki z klasy IVa  - zachęcamy wszystkich do oglądania, bo warto pamiętać o prawach dzieci.