logo3_maj_2024
1

W minionym tygodniu chętni uczniowie klas I-III wybrali się na dwudniową wycieczkę do Gorenia Dużego. Atrakcji nie brakowało, emocji tym bardziej!

Dzieci uczestniczyły m.in.: w leśnych warsztatach survivalowych, podczas których zbudowały solidny szałas z gałęzi i nauczyły się transportować ranną osobę. Odbyły się nawet leśne zawody sportowe.

Na warsztatach wodnych usłyszały wiele ciekawostek o wodzie oraz praktycznych informacji o jej właściwościach i obiegu w przyrodzie. Pani prowadząca chętnie opowiedziała też o zwierzętach zamieszkujących Gostynińsko-Wlocławski Park Krajobrazowy i pokazała wystawę wypchanych zwierząt, opisując poszczególne gatunki.

Nowym doświadczeniem była obsługa mikroskopu - na tych zajęciach dzieci poznały budowę i funkcje mikroskopu, po czym obserwowały z bliska papier, muchę, szpilkę i cukier; zadziwiające jak to wszystko wygląda w przybliżeniu!

Nic tak nie raduje, jak obcowanie ze zwierzętami, więc wizyta w mini zoo po prostu musiała się odbyć. Było pięknie, pouczająco i bardzo przyjemnie.

Nie mogło również zabraknąć gier i wygłupów na placu zabaw, ani przejażdżki specjalną turystyczną ciuchcią, która zabrała uczestników wycieczki w podróż po zielonej okolicy bogatej w urodzajne lasy, pola i piękne jeziora.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci, więc wyjazd uznajemy za udany! Gratulujemy tym, którzy pierwszy raz spędzili noc poza domem lub bez rodziców - jesteśmy z Was dumni nasi mali podróżnicy!