W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIIA rozmawiali na tematy historyczne, ważne, bliskie naszemu miastu. W ramach akcji "Szkoła Pamięta 2022" inicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzieci poznały istotny fragment historii naszego miasta i dowiedziały się o waleczności jego mieszkańców podczas obrony Płocka w 1920 roku.

Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej i krótkiego filmu dokumentalnego, dzieci przystąpiły do wspólnej pracy - odczytywały informacje o miejscach upamiętniających wydarzenia z sierpnia 1920 roku i przyporządkowywały je do ilustracji. Stworzyły w ten sposób wystawę, którą podzieliły się ze społecznością szkolną. Zapewne spacerując po Płocku, zwracać będą większą uwagę na murale, pomniki i groby wzniesione ku czci poległym bohaterom.