Nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej, a VII Ogólnopolskiej edycji akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie".
Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja organizowana jest przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe i może być zabawą.

Dlatego w dniu 27 października przeczytaliśmy wspólnie na sali gimnastycznej „Rzepkę” Juliana Tuwima. Wiersz był inscenizowany przez uczniów klasy 8A. Wcześniej na dużych przerwach czytaliśmy książki chętnym dzieciom w bibliotece. Można było również poczytać samodzielnie w czasie przerw w czytelni.