Main Menu

 • Wyniki Ligi Przedmiotowej 2022

  Zakończenie XXVI edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej odbyło się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 3. 

  Biologia:

  Paweł Guga VIIA -  I miejsce indywidualnie

  I miejsce drużynowo (Guga Paweł, Lisicka Lena, Bartosz Gajewski)

  .

  Matematyka:

  klasy IV:

  Tomasz Grochulski IVB - II miejsce indywidualnie
  Igor Słowikowski  IVB - VI miejsce indywidualnie
  Pietrulewicz Zofia IVA - VII miejsce indywidualnie

  II miejsce drużynowo

  klasy V:

  Natalia Lewandowska - II miejsce indywidualnie
  Kościug Kacper - IV miejsce indywidualnie
  Lewicka Oliwia - VIII miejsce indywidualnie

  III miejsce drużynowo

  klasy VII

  Paweł Guga - II miejsce indywidualnie

  Paweł Rakowski- IX miejsce indywidualnie

  Drużynowo V miejsce

   

  klasy  VIII

  Bartosz Pakuła - IV  miejsce indywidualnie

  Jakub Krzębka -  V miejsce indywidualnie

  Bartłomiej Jarosz - VIII miejsce indywidualnie

  Drużynowo IV miejsce

  .

  Język angielski:

  klasy IV:

  Zuchara Natalia IVA - VIII miejsce indywidualnie

  Pietrulewicz Zofia IVA  - XI miejsce indywidualnie

  klasy V:

  Kaczmarczyk Emilia VA - XI miejsce indywidualnie

  Felczak ZuzannaVA - XIV miejsce indywidualnie

  Dądalski Gabriel 5a - XVI miejsce indywidualnie

  klasy VIII:

  Pakuła BartoszVIIIB - VI miejsce indywidualnie

  Matyszewski Jan VIIIG - X miejsce indywidualnie

  Gronczewski Szymon - XI miejsce indywidualnie

  .

  Język polski:

  klasy VII:
  Paweł Guga - VI miejsce indywidualnie
  Lena Lisicka - IX miejsce indywidualnie
   
  klasy VIII:
  Bartosz Piórkowski - VII miejsce indywidualnie
  Karolina Górecka - IX miejsce indywidualnie

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 • XLIII Rajd Ekologiczny "Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki"

  Kolejny to już rajd, tym razem ekologiczny ,,Uśmiech Stokrotki i Niezapominajki'' pod opieką p.E. Winconek i p.A. Kruszyńskiej. Uczniowie z klas 5a, 7a i 8a przeszli aż 14km do Leszczyna Szlacheckiego. Wydawało się, że pogoda nie będzie sprzyjała, a jednak deszcz nas nie złapał i słońce wychodziło zza chmur ogrzewając nasze buzie. Po ciężkim wysiłku był czas na pieczenie kiełbasek i wypoczynek przy ognisku. W tym roku szkolnym to był już nasz ostatni rajd.

 • Orły są wśród nas!

  Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie klasy IB i IIIA, którzy brali udział w Konkursie Ogólnopolskim "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" dołączyli do grona Laureatów Konkursu wyłonionych spośród uczestników z całego kraju. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 • „Inwestujmy w Naszą Planetę”

  Uczeń naszej szkoły z klasy 8, Kamil Dymowski,  wziął udział w powiatowym konkursie ekologicznym, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

  Główne cele konkursu to m.in. podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii oraz promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystywania odpadów. Ponadto podnoszono szczególną  rolę zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania.

 • III edycja konkursu „ZWARJOWANY KURCZAK” ROZSTRZYGNIĘTA

  Tuż przed świętami Wielkanocnymi nasza świetlica ogłosiła już po raz trzeci szkolny konkurs na „Zwarjowanego kurczaka”. Nasi uczniowie, podobnie jak w tamtym roku nie zawiedli. Chętnie, z ogromną pomysłowością przystąpili do pracy, rezultaty są imponujące. Komisja oceniająca miała trudny „orzech do zgryzienia”. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na holu szkolnym. Każda została nagrodzona lub wyróżniona dyplomem i upominkiem.

 • Gratulujemy finalistom

  Sukces uczniów naszej szkoły – zostały ogłoszone wyniki etapu wojewódzkiego III Konkursu Tematycznego „Zbrodnia Katyńska. Pamięć i prawda” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województw mazowieckiego.

  Siedmioro uczniów klas 8 uzyskało tytuł FINALISTY. Są to:

  Ola Misiak,

  Zosia Skonieczna,

  Kuba Majewski,

  Kuba Krzębka,

  Kacper Biłek,

  Bartek Piórkowski,

  Janek Matyszewski.

  Wielkie brawa!!! Gratulujemy wiedzy.

 • II edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego twórczości Juliana Tuwima


   
  W dniu 1 kwietnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego w tym roku twórczości Juliana Tuwima. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III i po I etapie klasowym zakwalifikowało się do niego 17 uczniów. Celem konkursu było nie tylko popularyzowanie poezji dziecięcej autorstwa Juliana Tuwima, ale również  rozwijanie zainteresowań poetyckich i zdolności recytatorskich dzieci oraz zachęcanie do współzawodnictwa w przyjaznej atmosferze.

 • Konkurs wiosenny

  Konkurs ,,Otwórzmy drzwi wiośnie'' przyniósł wiele kolorowych i pięknych akcentów wiosennych. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem dekorowały swoje drzwi klasowe. Uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz drobnymi niespodziankami.

 • Sejm Dzieci i Młodzieży

  Dwie drużyny uczniów klas VIII zgłosiły swój udział do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat przewodni to: "Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki." Szczególną uwagę uczniowie poświęcili postaci Stefana Bronarskiego oraz Wiktora Stryjewskiego.

  Zachęcamy do zapoznania się z jedną z prac naszych uczniów - wystarczy kliknąć w poniższy obraz.

  Gratulujemy udanej współpracy!

 • Dziękujemy!

  Z przyjemnością informujemy, że dotarł do nas dyplom od organizatorów ogólnopolskiego Plebiscytu Edukacyjnego "Szkoła na medal".

 • Oni wiedzą wszystko!

  W dniu 29 marca 2022 r.  w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Co wiesz o Parkach Narodowych? W konkursie wzięło udział 36 osób z klas I-III oraz IV-V szkoły podstawowej.

  Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wszechstronną wiedzą przyrodniczą i matematyczną. Każdy z uczniów klas IV-V biorących udział w konkursie odpowiadał na pytania, które dotyczyły wszystkich polskich parków narodowych. 

 • Sukcesy naszych uczniów w konkursach MKO

  Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkołyBartosz Pakuła z klasy VIIIB zostałLaureatem Konkursu matematycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty, aPaweł Guga z klasy VIIA finalistą tego konkursu. Osoby które uzyskały tytuł laureata są zwolnione z egzaminu ósmoklasisty z części matematycznej.

  Cieszymy się również z sukcesów naszych młodych polonistów, bowiem w konkursie MKO z języka polskiego finalistami zostali: Karolina Górecka z VIIIG i Paweł Guga z VIIA. To podwójna praca i radość dla Pawła - brawo!

  Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 • Konkurs LEON

  17 i 18 marca to ważny dzień dla naszych uczniów pierwszego etapu edukacji. W tych dniach uczniowie zmierzyli się (po raz drugi) z Ogólnopolskim Konkursem Sprawności Zintegrowanych i Matematycznych LEON. Na efekty zmagań z konkursowymi zadaniami musimy kilka tygodni poczekać, lecz już dziś wiemy, że każdy uczeń, który podjął się tego wyzwania jest MISTRZEM. Brawo drodzy Uczestnicy za chęci, odwagę i oczywiście wiedzę, którą przelaliście na papier. Jesteśmy z Was bardzo dumni.

 • Nasza wygrana

  Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczeń klasy 7 naszej szkoły zajął 3 miejsce w etapie rejonowym tych zmagań.

  Bartosz – serdecznie gratulujemy wiedzy i woli walki, bo dogrywka o to zaszczytne miejsce była długa i wymagała znajomości wielu zagadnień.  

  Tak trzymaj!

 • Wręczenie nagród – Konkurs Ortograficzny „Ortofrajda”

  Tydzień temu uczniowie zmagali się z zadaniami ortograficznymi, w tym tygodniu nastał moment ogłoszenia wyników Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Ortofrajda” i wręczenia nagród. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością w zakresie poprawnej polszczyzny, pokazując tym samym, iż są MISTRZAMI ORTOGRAFII.

 • Gratulujemy!

  Drodzy Uczniowie, każdy Wasz sukces jest dla nas bardzo ważny i cieszymy się, gdy dzielicie się nim z nami. Konkursów jest dużo, nie każdy do nas dociera ale jak widać, sami również poszukujecie interesujących Was tematów. Pamiętajcie – zawsze będziemy mocno Wam kibicować.
  Gratulujemy!
  .
  .
 • Dyplom dla Czternastki

 • Konkurs Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać Wolontariuszem


  W czwartkowy poranek na uczniów biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać Wolontariuszem" czekała miła niespodzianka - wręczenie nagród i dyplomów za szkolny etap. Nagrody wraz z dyplomami wręczyła Pani Dyrektor, dziękując uczniom, którzy podjęli wyzwanie czynienia i spisywania uczynków, które sprawiły radość lub pomogły innym. Drodzy Uczniowie - Wolontariusze, jeszcze raz Wam GRATULUJEMY. Jesteście Wspaniali.

 • Konkurs rozstrzygnięty!


  III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Spotkanie z nauką poprzez odkrywanie i dociekanie naukowe” zorganizowany przez Zespół Szkól im. Leokadii Bergerowej w Płocku rozstrzygnięty. Satysfakcja ogromna, gdyż uczeń naszej szkoły zdobył zaszczytne I m. Kamil wykonał unikatową grę planszową, która podejmowała tematykę segregacji odpadów i recyklingu. Z całą pewnością komisję konkursową zachwyciły precyzja wykonania zadania, dbałość o detale i pomysłowość naszego laureata. Kamilu! Świetna praca! Gratulujemy!

 • Konkurs z języka polskiego

  Dnia 12 stycznia 2022 roku uczniowie klasy 8a rozwiązywali test Ogólnopolskiego Konkursu z języka polskiego. Zadania dotyczyły umiejętności czytania ze zrozumieniem, wiedzy z zakresu języka polskiego i teorii literatury. Wyniki będą w marcu. Czekamy niecierpliwie.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top