Main Menu

Tags

 • Szkolny Konkurs Matematyczny


  16 listopada uczniowie klas II i III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Sprawnego i Szybkiego Rachowania”. W pełnym skupieniu zmagali się z łamigłówkami, zagadkami, zadaniami matematycznymi, które (jak to na konkurs przystało) wymagały „matematycznego zawzięcia”, sprytu, sprawnego rachowania, logicznego myślenia.

 • Gratulujemy!

  Gratulujemy naszym uczniom udziału i sukcesów w konkursie fotograficznym.

 • Gratulujemy odznaczeń!


  Dnia 20 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli m.in.  Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki, Krzysztof Wiśniewski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz pracownicy oświaty.

  Podczas  obchodów wręczono odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi, Medale Złote, Srebrne i Brązowe za Długoletnią Służbę oraz odznaczenia resortowe – Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uhonorowano łącznie 108 osób.

 • Gratulujemy naszym nauczycielom


  10 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Płocku, podczas której Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wręczył nagrody dla pracowników pedagogicznych z samorządowych placówek oświatowo-wychowawczych. Wśród wyróżnionych nauczycieli były pani Małgodrzata Komiszke i pani Alina Smolarek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

 • Wygraliśmy!

  Nie posiadamy się wprost z radości.

  To wszystko dla DLA NASZYCH DZIECI I DLA NASZEJ SZKOŁY

  Wierzyliśmy w naszą wygraną, zdobyliśmy 717 głosów,

  zajmując zaszczytne II miejsce na liście rankingowejPROJEKTÓW OSIEDLOWYCH.

  Dziękujemy wszystkim za każdy oddany na nasz projekt głos.

  Z niecierpliwością czekamy na jego realizację.

 • Gratulujemy!

  Urząd Miasta Płocka przyznał nowe stypendium "Płockie Talenty" najzdolniejszym uczniom płockich szkół - wśród grona zdolnej młodzieży jest również nasz uczeń klasy VIIIA Paweł Guga oraz pięciu absolwentów Czternastki.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym. Pawle, jesteśmy z Ciebie dumni!

 • Wytańczyć sukces

  Cieszą nas wszystkie osiągnięcia naszych Uczniów, te szkolne i te zewnętrzne. Gratulujemy zatem Lenie Różańskiej-Nowackiej z klasy IIA, która sukcesywnie rozwija swój talent taneczny - brawo!

 • Gratulacje

 • "Czternastka matematyką stoi"

  W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie brali czynny udział w konkursach i olimpiadach matematycznych. Osiągnęli  znaczące sukcesy. Jako ostatnie zakończyły się konkursy o szczeblu powiatowym "Małachowiak" organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im St.Małachowskiego oraz Konkurs "Continuum 2022" Organizowany przez Politechnikę Warszawską filia w Płocku oraz ZSCE im Ignacego Łukasiewicza w Płocku.
  Konkursy miały na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych oraz motywowanie uzdolnionych  uczniów,  młodych pasjonatów matematyki do zdobywania wiedzy.

  Osiągnięcia uczniów w konkursach matematycznych :

  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny MKO :
          Bartosz Pakuła – laureat
          Paweł Guga -  Finalista

  • Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z matematyki dla klas 7 Paweł Guga II miejsce indywidualnie , drużynowo 5 miejsce

  • Konkurs „Continuum” org. przez Politechnikę Warszawską
          Laureat II miejsca – Bartosz Pakuła
          Laureat  III miejsca -  Paweł Guga
          Finalistami tego konkursu zostali: Jakub Krzębka , Bartłomiej Jarosz

  • Konkurs matematyczny „Małachowiak”   
          Laureat III miejsca Paweł Guga
          Finaliści konkursu: Kamil Dymowski, Sebastian Machulski

  • Igrzyska Trzeciego  konkurs org. przez  III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej  :
         II miejsce Paweł Guga

  • Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z matematyki dla klas 4
        Tomasz Grochulski  II miejsce indywidualnie , drużynowo II  miejsce

  • Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z matematyki dla klas 5  
         Lewandowska Natalia  II miejsce indywidualnie , drużynowo III  miejsce

  Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!

 • "Rowerowy Maj" - podsumowanie kampanii.

  14 czerwca 2022r. na Starym Rynku odbyło się podsumowanie kampanii "Rowerowy Maj". Uczniowie właśnie w maju przesiedli się na rowery, hulajnogi, rolki i deskorolki, aby promować zdrowy tryb życia i ekologiczne środki transportu.

 • Dzień Talentów i Sportu

  Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi i pracy, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepszy.
  /parafraza słów Paulo Coelho/

  Dzień Talentów i Sportu w naszej szkole to coroczna uroczystość, która cieszy się wśród uczniów niemałym zainteresowaniem. Dlatego kilkunastu młodych artystów zdecydowało się 8.06.2022  pokazać swoje nietuzinkowe umiejętności przed całą społecznością szkolną.

 • Gratulujemy

 • Jaś i Małgosia na tropie alkoholowych mitów.

  Przez kolejne tygodnie klasy 4a i 4b realizowalizowały program profilaktyczny, którego celem była wcześniejsza interwencja, aby dzieci poznały mity na temat używania alkoholu.

  W ramach wieczorku Jasia i Małgosi dzieci przedstawiły na plakatach w jaki sposób można spędzać wolny czas bez alkoholu oraz odegrały krótką scenkę teatralną, z której mogły dowiedzieć się, że picie alkoholu pogarsza umiejętności poznawcze i upośledza funkcjonowanie społeczne, a piwo wino i wódka zawierają ten sam alkohol etylowy. Spożywanie  alkoholu nie rozwiązuje problemów, alkohol nie może być też ekwiwalentem wody, czy remedium na problemy. 

 • Pomagamy

 • ,,Weź Swoje zdrowie w Swoje ręce''

  Uczniowie klas III - Miłosz Bieliński i Ania Chojnicka zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej ,,Weź Swoje zdrowie w Swoje ręce''. Serdecznie gratulujemy!

 • Eko-Komiks

  Mamy zaszczyt SERDECZNIE POGRATULOWAĆ naszym uczniom:
  - Mai Susik za zajęcie I miejsca w konkursie „Eko-Komiks” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku oraz
  - Oldze Olędrzyńskiej i Kacprowi Tomaszewskiemu za otrzymanie wyróżnienia.
  Życzymy Wam również sukcesów w kolejnych konkursach.
  Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 • I miejsce dla wiernych słuchaczy ALH

  Gratulujemy naszym uczniom z klasy IIA, którzy w piątek 27 maja z dumą uczestniczyli w Gali Akademii Lwa Honorka z okazji 10-lecia radiowego słuchowiska płockiej Straży Miejskiej. Dzięki całorocznej pracy i przygotowywaniu tematycznych gazetek ściennych, dzieci zajęły I miejsce w konkursie "Wiem wszystko o..." wśród płockich szkół podstawowych i z dumą odebrały nagrody, dyplomy i medale z rąk samego Lwa Honorka, Cioci Agnieszki oraz zaproszonych gości, m.in. Poseł na Sejm RP  pani Elżbiety Gapińskiej i pana Konrada Konarskiego, wiceprezesa Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

 • Współczesne zagrożenia zdrowia

   Nasi uczniowie wzięli udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem: „Współczesne zagrożenia zdrowia”, którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku.

 • Tydzień Bibliotek

  XIX Tydzień Bibliotek odbywał się w tym roku pod hasłem Biblioteka – świat w jednym miejsc. Nasza biblioteka zorganizowała różne konkursy dla dzieci. Wcześniej został ogłoszony konkurs na „Portret szkolnej bibliotekarki” oraz na „Ilustracje do wybranego wiersza Marii Konopnickiej". W tym roku przyznano tylko pierwsze  miejsca.

 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Puchacz Piotr

  Uczniowie klas trzecich zakwalifikowali się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr organizowanego przez Centrum MathRiders. Konkurs ma na celu popularyzację matematyki i odkrywanie matematycznych talentów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i serdecznie gratulujemy.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top