W ramach zajęć dodatkowych klasa Ib zajmowała się tematyką zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Na zajęciach  poprzedzonych spacerem, dzieci rozpoznawały liście, obejrzały zielniki oraz film edukacyjny, dzięki któremu dowiedziały się dlaczego drzewa zrzucają liście i skąd taka różnorodność barw liści. Na kolejnych zajęciach dzieci wykorzystywały zgromadzone skarby jesieni. Liczenie, przeliczanie, porównywanie liczebności, układanie zadań tekstowych, tworzenie zbiorów ze zgromadzonych darów jesieni okazało się bardzo ciekawą aktywnością uczniów, którzy nie tylko układali ciekawe treści zadań, ale świetnie wykonywali działania matematyczne w zakresie wykraczającym. Z zasuszonych liści wykonały ciekawe prace plastyczne.