logo3_maj_2024

Zajęcia rozwijające „Chcę wiedzieć więcej” – klasa I a

Celem zajęć rozwijających jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i plastycznej.

Ważne jest, by rozwijać u uczniów zdolności poznawcze oraz ich  zainteresowania dotyczące otaczającego ich świata. Udział w tych zajęciach pozwala dzieciom obserwować zjawiska przyrodnicze i wdraża ja do szanowania i pielęgnowania przyrody. Poruszana na zajęciach tematyka jesieni pozwoliła na zaangażowanie uczniów w przynoszenie na lekcje darów jesieni, poznawanie jej oznak, zainteresowanie się zwierzętami, które przygotowują się na zimę. Wykonane też zostały piękne prace - jeże wyklejane z plasteliny. Uczniowie również chętnie angażują się w działania proekologiczne, w związku z tym wykonały plakaty zachęcające do dbania o środowisko.

Zajęcia mają duży wpływ na rozwijanie logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Uczniowie mają też okazję rozbudzić swoją ciekawość literacką i rozwijać aktywność czytelniczą. Dzięki temu sami decydują się sięgnąć po kolejną książkę. Udział w programie „Lekturki spod chmurki” zachęca dzieci do doskonalenia czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Klasa 1 a wzięła też udział w Dniu Postaci z Bajek, aby móc wcielić się postać swego ulubionego bohatera literackiego.

Do działania zachęcają uczniów stosowane metody aktywne oraz wykorzystywane nowoczesne technologie. Dzięki temu  uczniowie chętnie angażują się w zajęcia i aktywnie w nich uczestniczą. Sami mogą uczyć się korzystania z różnych źródeł informacji.