W środę odbyło się spotkanie trzecioklasistów z przedstawicielem płockiej Policji, a konkretnie z dzielnicowym sierż. szt. Michałem Jabłońskim. Była to kolejna lekcja w ramach projektu "Wisła i Płotek na patrolu". Co się działo? Jak zawsze to, co naprawdę ważne: pogadanka na temat relacji społecznych i pojawiającej się przemocy, zarówno fizycznej, psychicznej, jak i słownej; omówienie sposobów zachowań w przypadku różnego rodzaju zagrożeń (także w domu), przypomnienie numerów alarmowych.

Hasło przewodnie spotkania to Przemoc to niemoc - Pomoc to moc, rozmowa dotyczyła również sposobów reagowania na zło i sposobów pomocy, potrzeby zwracania się o pomoc, też w środowisku rodzinnym. Omówione zostały także prawa dziecka na podstawie scenek sytuacyjnych i książki edukacyjnej otrzymanej w ramach programu.

Na koniec prowadzący odpowiedział na szereg pytań młodych słuchaczy oraz zaprezentował posiadane środki przymusu bezpośredniego i wyjaśnił ich zastosowanie. Największe emocje wzbudziły kajdanki, których użycie zostało zademonstrowane na jednej z ochotniczek.

Dziękujemy za pouczające spotkanie.