No właśnie, czy przedmiot mający 30 lat jest już stary? Czy musi mieć 50 lub 100? Dla niektórych bardzo stare są rzeczy nawet sprzed 15 lat, ponieważ nie znają ich zastosowania lub nigdy nie widzieli na żywo, jak dyskietki, czy kasety magnetofonowej.
Nasi drugoklasiści uczcili Dzień Staroci obchodzony dnia 2 marca - zgromadzili w swoich salach cenne eksponaty i wyjść z podziwu nie mogli, jak świat się zmienia a rzeczy codziennego użytku razem z nim.

Wszystkie starocie miały swój urok i duszę, a przede wszystkim ciekawą historię. Wśród perełek były m.in. młynki z lat 50tych, pięknie zdobiony zegarek kieszonkowy, łyżeczki z lat 20tych, naczynia, książki, klasery, a nawet używane niegdyś w Polsce banknoty i monety. Niektóre starocie można było dotknąć oraz przetestować - jakaż to była radość, gdy młynek do kawy zadziałał i czuć było zapach świeżo mielonej kawy, zmielonej siłą rąk własnych. Jakie zaskoczenie, że na komiksach jest cena 8000zł, a stare monety są dużo lżejsze od obecnie używanych. Odbył się również mały pokaz mody z dawnych lat oraz krótki seans filmu edukacyjnego o zabawkach, którymi bawiły się i które tworzyły własnoręcznie dzieci z rodzicami i dziadkami kilkadziesiąt lat temu.
No cóż, za uczniami klas IIA i IIB bardzo pouczający dzień.