Akcentu Narodowego Święta Niepodległości, jakże ważnego dla Polaków, nie zabrakło wśród naszych najmłodszych uczniów.
W klasie IIB piękne biało-czerwone ubiory współgrały z dekoracją i pięknie wykonanymi kotylionami. Podczas omawiania z dziećmi tematu związanego z Narodowym Świętem Niepodległości padło cudowne zdanie z ust dziecka "Jak dobrze, że jesteśmy znowu na mapie".

W klasie IIA dzieci poznały legendę o Lechu i białym orle, utrwaliły symbole narodowe oraz czytały i rozmawiały o obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Oglądały też prezentację multimedialną o rozbiorach Polski, o legionach Piłsudskiego i walce żołnierzy o odzyskanie naszego kraju. Trudno dzieciom było sobie wyobrazić, że nie mogliby rozmawiać w ojczystym języku lub czytać polskich książek. Dopełnieniem dnia było wspólne przygotowanie flagi, gdzie uczniowie zapisali kilka ciepłych słów o Polsce.
Pierwszaki z IB samodzielnie wykonały flagę oraz zaprezentowały wierszyk pt. "Polskie znaki", obejrzały również prezentację dotyczącą Święta Niepodległości oraz wykonały tematyczne karty pracy.