Innowacja „Język angielski z matematyką” jest realizowana w naszej szkole od roku szkolnego 2019/2020. Zajęcia te  są odpowiedzią na problem biernej znajomości języków obcych uczniów, a także wyjściem naprzeciw potrzebie  kształtowania umiejętności rozumowania matematycznego.

Program innowacyjny przedmiotu w zakresie języka angielskiego dla klasy 8 G ma celu rozwiniecie chęci artykułowania myśli i emocji w języku obcym bez obaw o popełniane, jeszcze na tym etapie, błędy. Pogłębianie ogólnej wiedzy uczniów, w tym wzbogacanie słownictwa oraz doskonalenie poszczególnych sprawności językowych, ma wspomóc proces kształcenia ucznia. Użycie cyfrowych umiejętności w tworzeniu prezentacji, nagrywaniu filmów ma zachęcić uczniów do kreatywnego myślenia.

Zajęcia „Język angielski z matematyką” w zakresie matematyki przygotowują ucznia do logicznego myślenia i poprawnego wnioskowania, stawiania sobie coraz wyższych wymagań, samodzielnego rozwiązywania problemów, podejmowanych decyzji, uzasadnienia swojego stanowiska przy wyborze metody rozwiązania zadania, stosowania nabytych umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu problemów z innych dziedzin życia, a także  dostrzegania i tworzenia modeli matematycznych w różnych obszarach rzeczywistych.

8g z okazji Pierwszego Dnia Wiosny tworzyła memy pod hasłem "Don't play truant. Have fun with English". Oto prace Oliwii, Szymona i Kamila

W naszej szkole na zajęciach język angielski z matematyką uczniowie stawiają pierwsze kroki w używaniu języka obcego w sytuacjach dnia codziennego.Uczniowie z 8 g nagrywali filmiki ze scenkami z restauracji.