Zajęcia koła przyrodniczego przeznaczone są dla wielbicieli przyrody uczniów z klas 4, ciekawych otaczającego nas świata i jego tajemnic.

O to wyzwania, które czekają na wszystkich uczestników:

- poszerzanie zainteresowań przyrodniczych poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, formułowanie obserwacji i wniosków,

- możliwość odkrywania i poznawania środowiska przyrodniczego oraz wiedza na temat sposobu chronienia go przed zagrożeniami,

- zajęcia w terenie umożliwiające bezpośredni kontakt z przyrodą i bliskie przyglądanie się zjawiskom pogodowym oraz zbieraniem informacji na temat roślin i zwierząt.

Celem koła jest kształtowanie właściwych postaw u młodego człowieka, szacunku dla piękna przyrody, ukazywanie jak różnorodny jest świat.

Zajęcia rozwijają uzdolnienia uczniów, pomagają zagospodarować im czas wolny i współpracować w zespole.

Działania prezentowane są całej społeczności szkolnej w formie artykułów publikowanych na stronie internetowej szkoły.

Lubisz zjeść jajko kurze na śniadanie? To może przyjrzyjmy się właściwościom białka zawartym w jajku. Pod wpływem różnych czynników np. wysokiej temperatury ulega ścinaniu czyli denaturacji.

Robimy bańki mydlane, a przy tym wykonujemy ćwiczenia oddechowe.

Wiemy już, że cukry nie tylko występują w czekoladzie i słodkich napojach ale również w chlebie i ziemniakach.Tym cukrem jest właśnie skrobia, wykryliśmy ją za pomocą jodyny.