Kolejna lekcja programowania z ozobotami za uczniami klasy IIA . Tym razem, dzieci wykorzystały kody kolorystyczne, które zmieniają prędkość ruchu robota. Komendy "bardzo wolno, wolno, normalnie, szybko i bardzo szybko" sprawiły, że programowanie trasy było dynamiczne, więc i ciekawe. Pojawiła się również dodatkowa trudność i nowa umiejętność - własnoręczne tworzenie trasy czarnej, po której ozobot przemierza świat.

Okazało się, że zasad rysowania nie wolno bagatelizować, bo robot jest wymagający i trasa musi być idealnie przejezdna. Z pojedynczych tras utworzonych przez poszczególne grupy, została sklejona jedna długa, którą dzielny ozobot pokonał z małą pomocą konstruktorów.

Bez wątpienia program "Laboratoria Przyszłości" zapewnił naszym uczniom nie tylko rozwój, ale i dobrą zabawę!

.

Zobaczcie sami, jaką podróż małemu ozobotowi zaplanowali nasi drugoklasiści: