Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
1

28.04.2023 r klasa 8a wraz z opiekunami uczestniczyła w projekcie edukacyjnym "Pierwsza pomoc - nie bądź obojętny". Projekt dofinansowany ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka realizowali ratownicy Rejonowego Płockiego WOPR. W trakcie rozszerzonego kursu pierwszej pomocy nasi uczniowie otrzymali nie tylko konkretną wiedzę praktyczną jak i teoretyczną, ale przede wszystkim zyskali większą pewność w działaniu, jakim jest udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Jednocześnie edukacja w tym zakresie kształtuje prawidłowe i jakże cenne postawy prospołeczne, które zaowocują w przyszłości tym, że wszyscy będziemy czuć się bardziej bezpiecznie.
Projekt poza podstawową wiedzą z zakresu pierwszej pomocy obejmował zajęcia praktyczne tamowanie krwotoków, zakładanie opatrunków uciskowych, użycie opaski zaciskowej i RKO u osoby dorosłej.Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top