Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2


Zdjęcia robi obecnie każdy i wszędzie, ale zazwyczaj telefonem komórkowym. Praca z prawdziwym aparatem fotograficznym to dopiero przygoda... i niezastąpiona jakość zdjęć.
Uczestnicy koła zainteresowań "Kreatywny technik" zapoznali się dokładnie z kolejnym sprzętem zakupionym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem, był to właśnie aparat fotograficzny z całym oprzyrządowaniem. Dzieci uczyły się prawidłowej i bezpiecznej obsługi sprzętu, w tym włączania i wyłączania aparatu, wybierania właściwej opcji zdjęcia oraz zdejmowania osłonki i zabezpieczania obiektywu.

Rozkładały też statyw i mocowały na nim aparat oraz testowali funkcje statywu w praktyce. Ponadto, rozstawiały samodzielnie, choć pod bacznym okiem nauczyciela, studyjny zestaw oświetleniowy. Okazało się, że ostrożność i precyzja są bardzo ważne i wszystkie elementy należy dobrze przykręcić. W dużym skupieniu uczniowie montowali oprawę softbox i wkręcali żarówkę - już wiedzą, by trzymać tylko za gwint, co wcale takie proste nie było.
Na koniec, młodzi fotografowie wykorzystali zdobytą wiedzę techniczną w praktyce i wykonali własne zdjęcia ułożonych wcześniej kompozycji z przedmiotów, które znaleźli w klasie. Wszyscy sprostali wyzwaniu celująco, po czym sprawnie sprzęt złożyli i schowali do pokrowców i pudełek. Dbałość i porządek zostały zachowany w najwyższym stopniu.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top