Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
114 marca uczniowie klas trzecich wybrali się do Parku Rozrywki Mandoria w poszukiwaniu niezapomnianych przygód i wrażeń - nie zawiedli się!
Wizytę rozpoczęli od utrwalenia wiedzy na temat handlu towarami w przeszłości i pojawieniu się pieniędzy - to tematy, które omawiali w szkole, ale teraz  wzięli udział w warsztatach i osobiście wybili swoje pamiątkowe monety.
Atrakcji w parku było mnóstwo, a każda dostarczyła niezapomnianych emocji.

Dwa roller-coastery, w tym Mroczny Dwór jeżdżący w ciemnościach, były prawdziwym wyzwaniem, któremu wielu śmiałków podołało. Ponadto, dzieci wytrwale szukały drogi w gigantycznym lustrzanym labiryncie, huśtały się odważnie na łańcuchowej karuzeli i radośnie na dwupoziomowej karuzeli weneckiej. Ciekawostką był Galeon, czyli olbrzymi okręt wirujący nad portem oraz Zatoka Piskorza, w której ochotnicy stali się kapitanami i sterowali zdalnie małymi łódkami. Miłośnicy kolarstwa chętnie spróbowali swoich sił na Latarni Leonarda, czyli nietypowej karuzeli, na której musieli mocno pedałować, by wznieść się w górę. Natomiast wielbiciele wodnych przygód skorzystali z karuzeli z łódkami na wodzie i pokonywali kamienne dróżki, by dostać się na punkt widokowy wraku statku. Nie zawiedli się też fani motoryzacji, bowiem mieli możliwość prowadzenia zderzających się aut przy dźwiękach muzyki balowej.
Po pysznym obiedzie i chwili odpoczynku na uczestników wycieczki czekała jeszcze Orkiestra Błaznów, czyli przezabawna ruchoma ławka oraz Atelier Kazmira z pięknie zdobnymi sukniami i wielopiętrowym domem do zabawy. Dodatkowo, wspólny taniec mandoriański i oczywiście Barbakan - sześciotorowa zjeżdżalnia dla największych śmiałków i wielbicieli zawrotnych prędkości. A na koniec... pamiątkowe zakupy. Ach, cóż to był za dzień! Co za emocje!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top