Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2


W pierwszym tygodniu ferii zimowych (13-17 lutego) odbyły się w naszej szkole zajęcia dla chętnych uczniów prowadzone przez nauczycieli SP 14. Starsi uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych, zaś młodsi z klas I-III w rozmaitych zajęciach pełnych dobrego humoru i zabawy, m.in. wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach Laboratoriów Przyszłości.

W poniedziałek dzieci wykonywały prace plastyczno-techniczne oraz wkroczyły w świat origami i klocków Lego Spike Essential, budując dowolne konstrukcje i programując ich ruch, światło, a nawet dżwięk.We wtorek część uczestników szkolnych ferii wyruszyła na wyprawę po Płocku, spacerując zwiedzali najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Pozostałe dzieci wybrały się natomiast do mglistego, ale jakże urokliwego Londynu. Zwiedziły Big Ben, szukały zaginionego skarbu piratów oraz próbowały się wydostać ze skomplikowanego escape roomu. To wszystko było możliwe dzięki użyciu Gogli VR. Finałem zmagań był wspólnie wykonany przez uczestników ferii taniec radości.Środa minęła w jednej grupie feryjnej pod hasłem PROGRAMUJ RYSUJĄC! Ozobot zabrał uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej.  Za pomocą kolorowych kodów uczestnicy zajęć programowali zadania, które wykonywał robot.W drugiej grupie dzieci miały doskonałą okazję do stworzenia własnego studia fotograficznego. Tworzyły od podstaw i według własnych pomysłów ramki okolicznościowe oraz zabawne gadżety do feryjnej fotobudki. Kolejnym krokiem była sesja zdjęciowa - zobaczcie sami.Najbardziej smaczny był feryjny czwartek w SP14 - nie byle jaki, bo Tłusty Czwartek. Jedni wyszli na rześki spacer po Płocku, inni zostali w szkole i bawili się wprost pączkowo. Dzieci przygotowały pączkowe trasy dla Ozobotów i zaprogramowały je kolorowymi kodami - z pojedynczych prac powstał jeden wielki tor dla małych robotów, które przy każdym pączku musiały wykonać specjalny ruch. Pączki zawitały też w wirtualnej rzeczywistości, bo uczestnicy Ferii w szkole zaprojektowali własne przestrzenne wypieki na platformie Playground3D, po czym uruchomili drukowanie jednego z projektów. Czy to koniec pączkowego dnia? Ależ skąd! Dzieci wykorzystały zaoszczędzony czas i kontynuowały warsztaty fotograficzne - wykonały pączkową ramę do zdjęć i wcielając się w role fotografów, same sobie nawzajem robiły zdjęcia portretowe. Powstała piękna galeria.Wszystko, co dobre, szybko się kończy. I tak samo było w przypadku ferii w naszej szkole. W piątek odbyły się ostatnie zajęcia, na których uczniowie mogli nie tylko wykazać się swoimi talentami, ale również miło spędzić czas. Tego dnia powstały piękne prace plastyczne, wykonane za pomocą różnorodnych technik. Uczniowie mieli też możliwość zagrać w warcaby oraz układać klocki SkriKit i klocki LEGO. Jednak uczestnikom zimowisk najbardziej spodobała się gra-wyturlaj kotka. Rozbudziła ona w dzieciach kreatywność, dzięki czemu powstały nowe wersje tej zabawy. Na koniec wszyscy pokazali swoje talenty taneczne i chętnie przyłączyli się do zabawy ruchowej-twister.
Do zobaczenia za rok!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top