Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2


28 stycznia obchodzony był Międzynarodowy Dzień LEGO. Święto powstało na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958 roku i nie umknęło naszym uczniom. Dzieci połączyły przyjemne z pożytecznym i wykorzystały klocki podczas edukacji matematycznej, na której poznały Ludzika Lego - nadały mu imię Romek.


Romek wytłumaczył wszystkim czym jest obwód wielokąta i jak go obliczyć, spacerując dookoła swoich dywanów, które zakupił w płockich sklepach. Ogłosił też przetarg na wyjątkowy Lego dywan 3D do swojego domu, więc dzieci zamieniły się w projektantów i z klocków Lego stworzyły niecodzienne przestrzenne prace. Na koniec zmierzyły obwody swoich Lego-dywanów i przedstawiły oferty Romkowi. Ten zakupił wszystkie, bo zdecydować się nie mógł.

Połączenie zabawy i nauki to przepis na udaną lekcję!
Podczas zajęć wykorzystano zestawy Klocków Lego Spike Essential pozyskane w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top