Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2

Nasi trzecioklasiści w aktywny sposób poznawali ostatnio budowę ludzkiego ciała. Wykorzystali m.in. gogle VR zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dzięki którym oglądali poszczególne narządy w 3D, a to wszystkich bardzo zaciekawiło.

Klasa IIIB o swojej lekcji opowiada rymująco:

W piątek rano krzyk i wrzawa,
Nadia na papierze siada,
Lenka kredki swe wyjmuje,
Ada Olka obrysowuje.
Antoś z Patrycją nerek szukają,
Nikola i Julka z żołądkiem rozmawiają,
Piękne serce spod ręki Fabiana wychodzi,
Błękitne oko Mai po wszystkich wodzi.
Tak się aktywne lekcje odbywają,
Podczas których dzieci wiedzę zdobywają.Dzieci z klasy IIIA postanowiły zgłębić temat płuc, więc wykonały prace techniczne z przedmiotów codziennego użytku: torebek śniadaniowych, słomek, taśmy i kartek. Zadanie wbrew pozorom łatwe nie było, ale efekt zadowalający, więc wynagrodził trud konstruowania. Sztuczne płuca działały dzięki wdychanemu i wydychanemu powietrzu, jak w naturze. Doświadczenia i nauka przez zabawę to ciekawa sprawa!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top