Main Menu

Tags

logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
informacja_5
informacja_5
1 2 3

Kochani, w imieniu naszym i naszej sąsiedniej placówki prosimy o wsparcie inicjatywy mającej na celu pomoc dla Dominika, ucznia klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku.
Dominik do 15 czerwca 2021 r. był normalnie rozwijającym się, zdrowym dzieckiem, jednak tego dnia nastąpiło u niego nagłe zatrzymanie akcji serca. Chłopiec był reanimowany i udało się go przywrócić do życia, jednak powikłania, które wystąpiły, spowodowały, że od tamtego czasu Dominik nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. W szpitalach spędził ponad pół roku. Ponad rok temu wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator. W tym roku szkolnym pomyślnie przeszedł operację nogi. Obecnie Dominik może już usiąść na wózku, próbuje stawać, ale problemem są przykurcze nerwów, mięśni i ścięgien uniemożliwiające normalne poruszanie się. Systematyczna rehabilitacja może zagwarantować powrót sprawności fizycznej chłopca, jednak mamy Dominika nie stać na drogie zabiegi.
.
12 lutego o godz. 18.00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku zostanie wystawiona Szopka Noworoczna, w której zagrają znani płocczanie, z Prezydentem Miasta na czele, zaś dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek w całości zostanie przekazany na rehabilitację Dominika.
.
Koszt 1 biletu/ cegiełki = 50 zł.
Cegiełki można kupić w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku i w kasie teatru.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top