Hu! hu! ha! Nasza zima zła! My się zimy nie boimy i na lekcję do Spichlerza chodzimy!

Miłośnicy zimy i Świąt Bożonarodzeniowych z klasy IIIA wybrali się w czwartek na lekcję pt.: "Polskie Boże Narodzenie" do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Wyjście odbyło się w ramach programu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu".

Dzieci zapoznały się najstarszymi tradycjami związanymi z nadchodzącymi świętami, usłyszały i zobaczyły jak święta i przygotowanie do nich wyglądały za czasów ich dziadków i pradziadków.

Podziwiały najstarsze w Polsce wycinanki oraz inne eksponaty ręcznie wykonane, które niegdyś zdobiły izby lub były wykorzystywane w orszaku. Najodważniejsi śmiałkowie zdecydowali się zajrzeć do głębokiej studni, by sprawdzić, czy diabeł z opowieści naprawdę się ukarze. Dziękujemy za cenną lekcję!

Droga powrotna z płockiego Spichlerza również była czystą przyjemnością. Uczniowie sprawdzili stan zamarzniętej Wisły, wykonali pamiątkowe zdjęcie przed Ratuszem, a nawet odwiedzili naszą Czternastkową Choinkę - nadal piękną i strojną!