Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
1


Czym jest życzliwość? Pytanie to pojawiło się pod koniec listopada na lekcjach religii. Uczniowie naszej szkoły nie mieli problemu, żeby udzielić na nie odpowiedzi. Życzliwość  to drobne gesty, uprzejmość, serdeczność – okazywane spontanicznie i dobrowolnie.
Niezbędne składniki życzliwości: szczery uśmiech, miłe słowo, ciepłe spojrzenie…
Życzliwość nie wymaga większego wysiłku, a może czynić cuda.
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.


Życzliwe słowo skierowane do kolegi, koleżanki pozwoliło utworzyć szkolny łańcuch życzliwości. Prawda, że imponująco długi? Naszym łańcuchem życzliwości opleciemy całą szkołę.  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top