Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych 2023 organizowanego przez Zespół Organizacji Katolickich i Wyznaniowych w Płocku tworzący Komitet Organizacyjny OTK oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej promującej wartości i tradycje chrześcijańskie, dobrze, gdyby nawiązywała do tegorocznego hasła konkursu „Niech prowadzi nas gwiazda, tam gdzie leży Boży Syn”

Szopka może być wykonana w dowolnym stylu; koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina (propozycja użycia naturalnych surowców, typu słoma, piórka, patyczki, kora drzew, mech itp.). Postacie do szopki są wykonane własnoręcznie (nie umieszczamy gotowych figur). Podstawa szopki nie powinna przekraczać 70 cm.
Szkolny etap konkursu trwa od 1 do 17 grudnia 2022 r.
W Konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie uczęszczający do danego przedszkola, szkoły czy placówki oświatowej. Prace uczniowie wykonują w domu, przy pomocy rodziców, rodzeństwa, dziadków. Każde przedszkole, szkoła, placówka oświatowa może złożyć jedną pracę Konkursową na etapie miejskim.
Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://katechetyczny.diecezjaplocka.pl/konkurs-rodzinnych-szopek-bozonarodzeniowych-2023/