logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2

Szkolne Koło Naukowe „Organek” 18 listopada 2022 r. wzięło udział w niezwykłej uroczystości: Jubileusz 60-lecia Chemika, w powiązaniu z 200 rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza - Rozświetlić wspomnienia.
W ramach realizacji VII edycji programu naukowego "Być jak Ignacy", koło naukowe naszej szkoły nawiązało współpracę z popularnym w mieście Chemikiem, czyli Zespołem Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Nasze działania połączyła miłość do chemii, a także dwaj patroni: profesor Władysław Szafer, patron Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku, oraz Ignacy Łukasiewicz, patron Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Obydwaj kończyli tę samą szkołę - gimnazjum w Rzeszowie, w którym uczył sam Stanisław Konarski.
Celem tej współpracy jest wymiana doświadczeń naukowych, czerpanie z wiedzy uczniów i nauczycieli Chemika,  mocno powiązanych z płockim przemysłem petrochemicznym.
Uczestniczenie w uroczystości było okazją do poznania historii szkoły, jej naukowych osiągnięć, a także związków z patronem placówki - Ignacym Łukasiewiczem. Była to także okazja do poznania bogatej bazy dydaktyczno-naukowej oraz działalności innowacyjnej placówki.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top